Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy: Podopieczne Anibala Vercesi o krok od tytułu

Włochy: Podopieczne Anibala Vercesi o krok od tytułu

Scavolini Pesaro uczyniło dzisiaj olbrzymi krok w kierunku historycznego dla klubu tytułu mistrza Włoch. Siatkarki z Pesaro ograły 3:1 (podobnie jak w pierwszym meczu) Despar Perugia i teraz prowadzą 2-0 w play-off granym do 3 zwycięstw.

Pierwszy, dość wyrównany set, zakończony zwycięstwem gospodyń z Pesaro do 22, nie zapowiadał srogiego lania, jakie Scavolini spuściło przyjezdnym w secie drugim (25:11). W trzecim secie, głównie za sprawą Mirki Francii, Despar jednak podniósł się i wygrał 25:22. Wyrównaną walkę zespoły z seta trzeciego przeniosły także na set czwarty, w którym grały (poza małymi wyjątkami) „punkt za punkt” aż do stanu 22:22. Potem były trzy szybkie punkty po stronie gospodyń i koniec meczu…

Nie po raz pierwszy bohaterką spotkania w zwycięskiej ekipie była Carolina Costagrande – naturalizowana we Włoszech Argentynka, która zdobyła aż 24 punkty. Jako że bardzo dobrze spisywała się też w przyjęciu, na zagrywce i w bloku (5 pkt), została wybrana MVP meczu. Dzielnie sekundowały jej Sheilla Castro (21 pkt) oraz Martina Guiggi, która ze swoich 14 „oczek”, aż 6 zdobyła blokiem.

W ekipie obrończyń mistrzowskiego tytułu – Desparze Perugia – nie zawiodły właściwie tylko Mirka Francia, zdobywczyni 21 punktów, oraz Antonella Del Core (15 punktów, w tym dwa blokiem i 2 zagrywką). Słabiej od oczekiwań zagrała [b]Simona Gioli (10 pkt).

Scavolini Pesaro – Despar Perugia 3:1

(25:22, 25:11, 22:25, 25:22)

Stan play-off „do 3 zwycięstw”: 2:0 dla Scavolini

Trzeci, być może decydujący mecz, odbędzie się 28 kwietnia, w Perugii.