Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trefl Gdańsk w Pluslidze

Trefl Gdańsk w Pluslidze

Trefl Gdańsk po raz trzeci, tym razem na boisku rywala, do zera pokonał KS Poznań i tym samym awansował do Polskiej Ligi Siatkówki. To bardzo duży sukces dla tego zespołu, który w ubiegłym sezonie startował jeszcze w rozgrywkach II ligi.

Już pierwszy set w poznańskiej hali nie wróżył nic dobrego. Po kapitalnej grze środkowego z Gdańska Jarosława Stancelewskiego przyjezdna drużyna prowadziła już 4:0. Obraz gry zawodników z Poznania dalej się nie poprawiał i wysoka przewaga Trefla utrzymywała się przez całą partię (6:2, 10:5, 13:8, 16:10, 19:13). W końcówce zawodnicy z Poznania stracili przy jednym ustawieniu aż 4 „oczka” i set zakończył się zwycięstwem gdańszczan po zepsutej zagrywce Poznania.

Drugą partię podopieczni Sławomira Gerymskiego rozpoczęli od dwóch mocnych ciosów. Po bloku Dariusza Szulika gdańszczanie prowadzili 7:4. Poznaniakom udało się jednak doprowadzić do remisu i walka punkt za punkt toczyła się do stanu 15:13. Wtedy to po punktowym bloku Wojciecha Serafina trener poznaniaków poprosił o czas. Gospodarze znów w jednej serii stracili sporo punktów. Kiedy z pola zagrywki schodził Wojciech Winnik na tablicy widniał wynik 24:15. Atakiem ze skrzydła zawodnicy trenera Kaszy zakończyli drugą odsłonę spotkania.

Kolejny set to kwintesencja siatkarska dla oka kibica. Przez cała partię siatkarze obu drużyn szli łeb w łeb. Zespoły skrzętnie wykorzystywały błędy rywala, co dało obraz siatkówki na niezłym poziomie. Gra gospodarzy nabrała wyraźnych rumieńców i to właśnie oni jako pierwsi objęli prowadzenie 15:13. Zmusiło to trenera gości do poproszenia o czas. Kolejne prowadzenie „Tygrysy” uzyskały po atakach Tomasza Kamudy oraz Michała Kubiaka. Po bloku Dariusza Szulika przy stanie po 19 tym razem trener Gerymski wykorzystał przerwę. W końcówce lepsi o zaledwie dwa punkty okazali się zawodnicy Wojciecha Kaszy i to oni awansowali do Polskiej Ligi Siatkówki.

Najlepszym zawodnikiem w szeregach gości został wybrany Jarosław Stancelewski, natomiast w ekipie gospodarzy klub kibica nagrodził przyjmującego Michała Kubiaka.

KS Poznań – Trefl Gdańsk 0:3

(15:25, 15:25, 23:25)

KS Poznań zagra o miejsce w PlusLidze z dziewiątym zespołem ostatniego sezonu PLS – J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a dwa pierwsze spotkania rozegrane zostaną w Warszawie 3 i 4 maja. Kolejne spotkanie odbędzie się w Poznaniu 9 maja.