Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sparing z Avią Świdnik jednostronnym widowiskiem

Sparing z Avią Świdnik jednostronnym widowiskiem

Mecz sparingowy pomiędzy zespołami z różnych klas rozgrywkowych, może być niecodziennym widowiskiem. Co prawda poziom sportowy zszedł w takim przypadku na dalszy plan, ale obydwie drużyny były po spotkaniu usatysfakcjonowane.

Drużyna J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska przygotowując się do utrzymania w PLS pomogła zrealizować szczytny cel siatkarzy Avii Świdnik – piękny gest w stronę ofiar niedawnej siatkarskiej tragedii.

Spotkanie nie stało na najwyższym poziomie. Obie drużyny popełniły wiele błędów, szczególnie w elemencie zagrywki. W pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła Avia postawiła twarde warunki stołecznym. W jej szeregach dominował atakujący Wojciech Pawłowski, który bez problemów omijał blok „Inżynierów”. Dobrze spisał się też rozgrywający świdniczan – Maciej Gorzkiewicz.W ekipie z Warszawy tradycyjnie dobrze zaprezentował się Radosław Rybak. Zdobył on 13 punktów, głównie po atomowych atakach przy 50% skuteczności. Równie dobrze spisał się jego nominalny zmiennik Rafał Buszek. Rafał zdobył 9 „oczek” przy 70% skuteczności, warto zaznaczyć jednak, że gdyby nie sędziowskie pomyłki, jego skuteczność wyniosłaby ponad 80%.

Dla moich zawodników był to przydatny mecz – powiedział trener Avii Krzysztof Lemieszek. – Cieszy mnie przede wszystkim to, że mimo porażki 0-4 nie odstawaliśmy zbytnio od rywala. A jesteśmy przecież w okresie roztrenowania… – uśmiechnął się tajemniczo – Pragnę bardzo podziękować działaczom, trenerom i zawodnikom Politechniki, że zechcieli przyjechać do Świdnika i rozegrać z nami ten charytatywny mecz. W ramach rewanżu w przyszłym tygodniu wybierzemy się do stolicy z rewizytą, aby pomóc „Akademikom” przygotować się do drugiej rundy baraży.

Avia Świdnik – J.W. Construction OSRAM AZS PW 0:4

(24:26, 25:27, 21:25, 20:25)

Składy:

Avia: Żurek, Gorzkiewicz, Pawłowski, Węgrzyn, Jarosz, Baranowski, Kowalski (libero)

Politechnika: Chudik, Rybak, Kulikovskiy, Michalczyk, Kowalczyk, Markiewicz, Wojtaszek (libero) oraz Położewicz, Buszek, Gałązka, Chaberek.

Skład w czwartym secie: Położewicz, Buszek, Chaberek, Radomski, Gałązka, Kowalczyk, Szymczak (libero)

źródło: siatkowka.azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved