Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Półfinał młodzików w Międzyrzeczu

Półfinał młodzików w Międzyrzeczu

Cztery zespoły młodzików zaczęły dzisiejszego dnia rywalizację w półfinałowym turnieju. Oprócz ekipy gospodarzy - UKS Kasztelan, grają Chemik Bydgoszcz, AZS Olsztyn i Dunajec Nowy Sącz.

Pierwsza runda spotkań to dwa mecze zakończone po 2:0. O ile zwycięstwo Chemika było przewidywane, to sukces Dunajca chyba nieco zaskoczył kibiców w hali w Międzyrzeczu.

W pierwszy spotkaniu gospodarze wyszli na boisko wyraźnie stremowani i widać to było w ich poczynaniach na boisku. Trener Łukasz Iwiński próbował rotacji w składzie, ale przynosiły one efekt tylko na krótki okres czasu. Nieco więcej walki było w drugim secie, kiedy wysoko przegrywający miejscowi zdołali się zbliżyć do rywala na dwa „oczka”, ale ten set także ostatecznie zakończył się wyraźnym zwycięstwem Chemika.

UKS Kasztelan Międzyrzecz – BKS Chemik Bydgoszcz 0:2

(19:15, 17:15)

Jeszcze bardziej zdenerwowani wyszli na boisko gracze z Olsztyna. Nie wiele brakowało aby grający na luzie i z pomysłem siatkarze Dunajca Nowy Sącz wygrali, nie dając swoim rywalom wyjść z „dziesiątki”. Ich rozkojarzenie w końcówce przy wysokim prowadzeniu pozwoliło podopiecznym Andrzeja Kasprzaka nieco poprawić swój punktowy dorobek, ale i tak zwycięstwo Dunajca było niezagrożone. W drugim secie to AZS prowadził już kilkoma punktami, ale dobrze wykorzystujący swoich środkowych, zespół z Nowego Sącza zdołał odrobić straty i po długiej i zaciętej końcówce zwyciężył w całym spotkaniu bez straty seta.

AZS II UWM Olsztyn – UKS Kasztelan Międzyrzecz

Wyniki dotychczasowych spotkań spowodowały, że na awans mają szansę wszystkie zespoły. Jutro okaże się, które dwie ekipy będą grać dalej.