Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Oliver Kieffer: Nie poddamy się łatwo!

Oliver Kieffer: Nie poddamy się łatwo!

Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem walki w pierwszym meczu finałowym francuskiej PRO A mężczyzn, Oliver Kieffer przyznaje, że naprawdę już nie pamięta ubiegłorocznej rywalizacji z Paris Volley i jego ekipy nie motywuje chęć rewanżu.

Dla Kiffera będzie to nie tylko z tego powodu wyjątkowe spotkanie – razem z drużyna z Paryża trzykrotnie zdobył tytuł mistrza Francji.

Jak wyglądały przygotowania do meczu w tym tygodniu?Trenowaliśmy dużo, głównie na siłowni. Jesteśmy w dobrej formie i wierzymy w swoją siłę. Znamy swoją wartość, ale mamy świadomość, że mecz z Paris Volley będzie nas kosztował wiele sił.

Sądzisz że ekipa z Paryża będzie mieć nad wami przewagę? W końcu rok temu pokonali was w finale.

Wydaje mi się, że są faworytami tego spotkania, ale nie dlatego, że nas pokonali rok temu, ale dlatego że to bardzo dobra i kompletna drużyna. Teraz mamy jednak nowy rok i nowy finał.

Czy ta porażka wyzwoliła w was dodatkową motywację – motywację rewanżu?

Nie, to jest już przeszłość i nie myślimy o niej. Jedyne za co możemy chcieć się zrewanżować, to gładka porażka z rundy zasadniczej, kiedy to „zbili” nas w pięćdziesiąt minut. Chcemy teraz pokazać się z lepszej strony. Po raz drugi z rzędu docieramy do finału i w końcu chcielibyśmy go wygrać. (ostatnie trofeum Poitiers to Puchar Francji zdobyty w 2002 roku).

Co będzie kluczem do pokonania Paris Volley?

Musimy opanować nerwy i wskazać sobie cel, do którego dążymy. Tak zrobiliśmy w meczach z Cannes i jak widać przyniosło efekt. Musimy być bardzo skoncentrowani. W końcu to ostatnie mecze w tym sezonie.

Dla Ciebie konfrontacja z Paris Volley będzie mieć szczególny charakter – występowałeś tym klubie przez długi czas i to kiedy odnosił sukcesy.

Powoli się przyzwyczajam do walki przeciw tej drużynie. Grać przeciwko Jiriemu Novakowi to fajne uczucie. Stanąć naprzeciw dawnych kolegów z drużyny, w takiej atmosferze, w swojej hali – to sprawia wielką przyjemność. Postaram się powstrzymać Jiriego i nie dać mu się rozegrać, podobnie jak całej drużynie. Nie poddamy się łatwo!

Imię i nazwisko:  Oliver Kieffer
Data urodzenia:  27 sierpnia 1979
Miejsce urodzenia: Nanterre, Francja
Wzrost: 	  200 cm
Waga:       85 kg
Pozycja:      środkowy bloku
Zasięg w ataku:  355 cm
Zasięg w bloku:  335 cm

Pierwszy mecz finału Pro A mężczyzn rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00.

Zobacz również:

Tabela i wyniki ligi francuskiej

źródło: inf. własna, L'equipe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved