Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Miguel Angel Falasca: Mistrzostwo to dobre pożegnanie

Miguel Angel Falasca: Mistrzostwo to dobre pożegnanie

Palma de Mallorca prowadzi już 2:0 w finale przeciwko Unicaja Arukasur Almeria. Ostateczne rozstrzygnięcie może nastąpić już jutro, gdy oba zespoły spotkają się po raz trzeci.

Mallorca ponownie nie pozwoliła rywalom wygrać nawet seta, choć blisko było w drugiej odsłonie, w której Almeria prowadziła 24:22. Kolejne trzy punkty należały jednak do gości, którzy ostatecznie wygrali seta 29:27. Dzieła dopełnili w trzeciej odsłonie, zwyciężając do 20 i w całym spotkaniu 3:0. W niedzielę oba zespoły spotkają się ponownie, jeśli wygra Mallorca, zgarnie mistrzostwo kraju.

Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był środkowy bloku, Jose Luis Molto, który otrzymał za mecz najwyższą notę. Molto zdobył 13 punktów, z czego 4 blokiem. Molto miał aż 90% skuteczności w ataku. Po stronie zespołu z Almerii najlepiej punktował Santiago Darraidou, który zapisał na koncie zespołu 14 oczek. Hiszpan miał jednak tylko 40% skuteczności. Lepszy mecz rozegrał zdobywca 12 punktów, Freddy Cedeno, który atakował przy skuteczności 71%.Po zwycięstwie w Almerii, kapitan Portolu, Miguel Angel Falasa udzielił wywiadu hiszpańskiemu radio IB3. – Mimo zwycięstwa uważam, że wcale nie zagraliśmy dobrze – powiedział Hiszpan. – Mimo to pokonaliśmy Almerię 3:0 i to dla nas najważniejsze. Tym zwycięstwem zrobiliśmy ogromny krok na przód w drodze po kolejne mistrzostwo. Jeśli nie uda nam się zwyciężyć jutro, dwa kolejne mecze zagramy na własnym terenie, a to dla nas bardzo komfortowa sytuacja. Nie zagraliśmy dzisiaj dobrze w ataku ze skrzydeł, ale w takiej sytuacji grę pociągnął Jose Luis Molto.

Gdy hiszpański dziennikarz zasugerował Falasce, że jutrzejszy mecz może być jego ostatnim w barwach Portolu, kapitan Mallorki powiedział: Oczywiście, zdobycie kolejnego mistrzostwa w barwach zespołu Portol Drac Palma de Mallorka będzie bardzo dobrym pożegnaniem z klubem, w którym spędziłem ostatnie kilka sezonów. Dlatego bardzo zależy mi na zdobyciu kolejnego tytułu. Po takiej wypowiedzi można przypuszczać, że podpisanie kontraktu ze Skrą Bełchatów jest już tylko kwestią najbliższych dni.

Unicaja Arukasur Almeria – Porto Drac Palma de Mallorca 0:3

(21:25, 27:29, 20:25)

źródło: inf. własna, voleibolportol.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved