Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Trzecia wygrana białostoczanek

LSK: Trzecia wygrana białostoczanek

W piątym meczu o 9. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet, ekipa siatkarek AZS Białystok pokonała zespół Centrostalu Bydgoszcz 3:1. MVP spotkania została wybrana Dominika Koczorowska.

Stawka rywalizacji paraliżowała zawodniczki obu drużyn, tak naprawdę wygraną w drugim secie bydgoszczanki zawdzięczają nie tyle swojej grze, co postawie rywalek, które są już o jedno zwycięstwo od baraży z wicemistrzem I ligi. Zabrakło przede wszystkim skutecznej, agresywnej zagrywki, co przy słabym własnym odbiorze „ustawiało” praktycznie od początku każdego seta.

Tak było w pierwszej partii gdzie największe kłopoty z odbiorem prostych podań rywalek miała Kuligowska. Piłka wędrowała na stronę rywalek, które albo od razu atakowały z pierwszej piłki, albo wyprowadzały skuteczne kontry. Po kolejnym błędzie kapitan Centrostalu, Pronar prowadził 10:3, a na boisko weszła Wysocka. W grze jednak niewiele się zmieniło, gospodynie utrzymywały wysokie prowadzenie – 13:5, 14:8, 17:10, a gdy tylko podopiecznym Piotra Makowskiego udało się coś odrobić (17:13), to po autowym ataku Kowalkowskiej znów było 19:13. Żadna ze zmienniczek też niewiele wniosła do gry: Naczk zdobyła wprawdzie 2 punkty atakiem, ale oddała je rywalkom psując dwie zagrywki, które wykonywała od momentu pojawienia się na parkiecie.

W drugim secie niemoc w przyjęciu ogarnęła drugą podstawową zawodniczkę Dorotę Ściurkę. Gdy po raz kolejny źle podbiła piłkę było 9:4 dla miejscowych. Na szczęście dobrą zagrywką popisała się Kowalkowska (jeden as) i Centrostal wyszedł nieoczekiwanie na prowadzenie 10:9, gra się od tego momentu wyrównała, ale w końcówce to Pronar po błędzie znów Kowalkowskiej (przekroczyła linię 3 metra) był bliski zwycięstwa prowadząc 23:20. I wtedy stał się cud. Szczęśliwie punkt zdobyła Cekowa, Sachmacińska popełniła błąd, a dwie trudne kontry skończyła najskuteczniejsza w tym secie Malinowska (5 pkt.). Było 24:23 dla bydgoszczanek i mimo, że po przerwie dla AZS Kuligowska wyrzuciła metr w aut zagrywkę, to znów Malinowska i Cekowa doprowadziły do remisu w meczu 1-1.

Nic dwa razy się nie zdarza. Tak mówi dobre, stare porzekadło. Sprawdziło się, niestety, dla bydgoskiego zespołu w kolejnym secie. Znów fatalny początek, niedokładne przyjęcie, strach przed mocniejszym atakiem spowodował, że gospodynie nie grając w cale rewelacyjnie prowadziły 7:3, 12:6, 17:11 i 19:12. Gdy udało się odrobić parę „oczek” – 19:15, 22:18, to albo Ściurka pakowała się w blok, albo Liniarska psuła prostą zagrywkę. Przy stanie 24:21 udało się jeszcze wzbudzić nadzieję atakiem Kuczyńskiej, Kuligowskiej i błędem Walawender, ale Koczorowska wyjaśniła sprawę obijając bydgoski blok.

Schemat z poprzednich setów bydgoszczanki powtórzyły w ostatniej partii sobotniego spotkania. Po w miarę dobrym początku (9:8 dla miejscowych) znów błędy zadecydowały o tym, że Centrostal stracił osiem punktów zdobywając zaledwie jeden. Przy dobrym przyjęciu brakowało dokładnego rozegrania (za blisko środka), albo atakujące wybierały złe kierunki., Na dodatek zespół popełnił błąd ustawienia, Kowalkowska została trafiona autowym blokiem, potem z niedokładnej wystawy atakowała w aut i było 17:11. Te kilka zdobytych do końca meczu punktów nie zmienia faktu, że zbyt duża liczba błędów, niedokładności w grze decydują za bardzo o stylu i nie pozostają bez wpływu na wynik. Bo Pronar to zespół do ogrania.

Dziś mecz nr 6, (17.00, transmisja w Radiu PiK).

Porażka Centrostalu oznacza spadek do I ligi, natomiast wygrana siódmy, decydujący mecz, który odbędzie się w środę (30 bm.) w Bydgoszczy.

AZS Białystok – Centrostal Bydgoszcz 3:1

(25:18, 24:26, 25:23, 25:19)

stan rywalizacji 3:2 (do 4 zwycięstw)

Składy:

Pronar: Hendzel, Szeszko, Palczewskaja, Koczorowska, Hardzejewa, Walawender i Saad(libero) Gierak, Leżenkina, Sachmacińska

Centrostal: Gałkina, Kowalkowska, Liniarska, Kuligowska, Ściurka, Kuczyńska i Leśniewicz (libero); Wysocka, Naczk, Malinowska, Łunkiewicz