Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jerzy Matlak w Bielsku?

Jerzy Matlak w Bielsku?

- Nie byliśmy przeciwni jego odejściu - mówi o rozstaniu Aluprofu z trenerem Wiktorem Krebokiem prezes Czesław Świstak. Nowym trenerem zespołu ma być... obecny szkoleniowiec Farmutilu.

W środę bielszczanki przegrały we własnej hali decydujące piąte spotkanie półfinałowe z Farmutilem Piła 1:3. Czy zarząd klubu oczekiwał dymisji trenera Wiktora Kreboka? – Nie byliśmy przeciwni – mówi prezes BKS Bielsko-Biała, Czesław Świstak.

Bielszczanki miały w tym sezonie odegrać znaczącą rolę w europejskich pucharach, obronić Puchar Polski i walczyć o złoto. Nie zrealizowano żadnego celu. – Uśpiła nas seria zwycięstw w rundzie zasadniczej. Na pewno mamy indywidualnie lepsze zawodniczki od Piły, także na rezerwie. Nie mamy, niestety, silnego i zgranego teamu. W trudnych sytuacjach na boisku jest nerwowość, dekoncentracja i w efekcie niemoc – mówi Świstak.Zdaniem sternika bialskiego klubu, przyczyn, jak się wyraził „bardzo wielkiego smutku”, jest wiele. W decydującym meczu z Piłą, kilka zawodniczek zagrało po prostu słabo. Trener albo nie reagował na to, co się działo na parkiecie, albo były to reakcje spóźnione. Kto będzie nowym szkoleniowcem BKS? Niektórzy mówią, że ten, który pokonał Kreboka, czyli Jerzy Matlak. – Różnie się mówi. Trener Matlak jest związany umowami w Pile, ale jest przecież tylu innych szkoleniowców – odpowiada dyplomatycznie prezes klubu. I dodaje, że na pewno trzeba „odświeżyć” skład zespołu.

Czesławowi Świstakowi nie podoba się …zarządzanie siatkówką w Polsce. – Nigdy nie będziemy się liczyć w Europie. W lidze włoskiej z zespołem pracuje kilkunastoosobowy sztab. I to jest profesjonalne podejście do sprawy. Niestety, to kosztuje… My takich pieniędzy mieć nie będziemy – mówi prezes BKS.

źródło: Sport, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved