Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Zmiany w Piaście

I liga: Zmiany w Piaście

- Finanse mają być mocną podstawą do budowy zespołu na ekstraklasę - wyjaśnił obecny prezes klubu - Adam Kulbiej, który najprawdopodobniej już niedługo przestanie nim być. Nowym ma być Marek Makowski, właściciel firmy Pro Kon Stal.

Ponad pół miliona złotych ma wynosić budżet I-ligowych siatkarek Piasta Szczecin w przyszłym sezonie. Czy w przyszłym sezonie siatkarki Piasta będą „bić się” o miejsce w podstawowym składzie? Konkurencja w zespole ma być dużo większa.

Rozmowy z potencjalnymi sponsorami klubu trwają już od jakiegoś czasu i pewnie jeszcze potrwają. Jednak wszystko wskazuje na to, że w zarządzie znajdą się przynajmniej dwie nowe osoby: Marek Makowski z Pro Kon Stalu (zajmującej się budową, remontami i wyposażeniem statków) jako prezes oraz Paweł Płuciennik z Best Nieruchomości jako członek zarządu.Kulbiej zrobi wszystko

Pochodzący z Czaplinka Marek Makowski zawsze miał marzenie, by zostać prezesem takiego klubu jak Piast. Na razie nie chce rozmawiać o swojej wizji funkcjonowania Piasta, ale nie ukrywa, że w przyszłości chciałby, aby klub sam się finansował. Zamierza wejść w klub ze sporą kwotą (jak twierdzi obecny prezes Adam Kulbiej prawie pół miliona złotych na sezon – choć z innych źródeł wynika, że byłoby to trochę więcej).

Paweł Płuciennik z Best Nieruchomości ma trochę inną wizję funkcjonowania klubu. Zamierza zainwestować znacznie mniejszą kwotę, ale będzie mocno pomagał w pozyskiwaniu innych chętnych do sponsorowania siatkarek.

Obecny prezes Adam Kulbiej potwierdza, że to najbardziej prawdopodobny scenariusz w rozmowach, które wciąż trwają. – Obaj zamierzają wejść do akcji – twierdzi. – Będzie walne zgromadzenie w klubie i obaj panowie znajdą się w zarządzie. Czy przeszkadza mi, że nie będę już prezesem? Proszę pana, ja dla dobra tego klubu zgodzę się na wszystko: mogę wejść w pakt z diabłem.

Co najmniej cztery nowe?

Kulbiej nie ukrywa, że dojdzie też do zmian w drużynie. – W przyszłym sezonie kadra drużyny będzie liczyć 14 zawodniczek – mówi. – Dwie z nich to będą juniorki lub kadetki, które przy starszych koleżankach będą nabierać umiejętności i doświadczenia, tak jak swego czasu znana polska siatkarka Sylwia Pycia, która zaczynała przygodę z tą dyscypliną w wieku 15 lat.

Z pozostałych 12 zawodniczek przynajmniej cztery będą nowe. – Na razie za wcześnie, by mówić o nazwiskach – stwierdził Kulbiej. – Liczymy się z tym, że ktoś z obecnej drużyny, na kim będzie nam zależało, odejdzie. W nowym zespole widzimy miejsce dla obecnych ośmiu siatkarek, ale to się może zmienić. Dlatego chcemy pozyskać przynajmniej cztery nowe zawodniczki, które pomogą Piastowi awansować do ekstraklasy.

źródło: gs24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved