Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bogdan Serwiński: Byliśmy bladym tłem dla zespołu z Piły

Bogdan Serwiński: Byliśmy bladym tłem dla zespołu z Piły

Bardzo słabe własne przyjęcie i mocna zagrywka przeciwnika, zdaniem szkoleniowca Muszynianki, Bogdana Serwińskiego, zadecydowały o porażce jego drużyny w pierwszym meczu finałowym Ligi Siatkówki Kobiet, z zespołem Farmutilu Piła.

Przed rozpoczęciem konfrontacji finałowej pomiędzy Muszynianką Fakro Muszyna, a Farmutilem Piła wydawało się, że to zespół prowadzony przez Bogdana Serwińskiego jest faworytem dwumeczu w Muszynie. Tymczasem w pierwszym spotkaniu obu ekip prawdziwy opis siatkarskich umiejętności dały pilanki. – Wydawałoby się pozornie, że zespół z dużym doświadczeniem, powinien wyjść i grac mecz finałowy na luzie – mówi Bogdan Serwiński. – W praktyce okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Poza fragmentem pierwszego seta zaczęliśmy grać bardzo nerwowo. Poprzez proste błędy, nasza gra w ogóle nie przypominała siatkówki – surowo ocenia postawę swoich podopiecznych trener Muszynianki.

Serwiński nie ma wątpliwości, kto w tym meczu był drużyną mocniejszą. – Zespół z Piły był od nas zespołem zdecydowanie lepszym – mówi, dodając… Byliśmy tylko bladym tłem dla pilanek. Od połowy pierwszego seta zaczęliśmy grać fatalnie na przyjęciu, w zasadzie w ogóle ono nie funkcjonowało. Dzisiejszy wieczór poświęcimy analizie tego, czy to nasze przyjęcie jest tak słabe, czy też zagrywka przeciwnika była tak dobra. Pewnie jedno i drugie – analizuje szkoleniowiec „Mineralnych”.To jest sport – mówi Bogdan Serwiński. – Nie ma co rozpaczać. Jutro jest kolejny mecz, a w play-off gra się do trzech wygranych. Mam nadzieję, że mój zespół jutro zagra tak jak zagrał tydzień temu z Kaliszem. Trener Muszyny uważa, że w chwili obecnej jego zawodniczkom potrzebny jest odpoczynek – Chciałbym, aby dziewczyny poszły spać, a jutro rano stawiły się na rozruchu. Myślę, że jutro spokojnie sobie porozmawiamy, wyciągniemy wnioski, tak aby o godzinie 15.00 rozpocząć zupełnie inne granie niż w dniu dzisiejszym – kończy Serwiński.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved