Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zawodnicy Płomienia Sosnowiec w sezonie 2007/08

Zawodnicy Płomienia Sosnowiec w sezonie 2007/08

Trzeba podkreślić to, że większość tegorocznych transferów w drużynie Płomienia Sosnowiec, było bardzo udanych. Zarówno "starzy", jak też nowi zawodnicy, dobrze się zgrali, czego rezultatem było siódme miejsce w końcowej tabeli PLS-u.

Marcin Grygiel

Data urodzenia:09.10.1978
Wzrost:199
Zasięg z wyskoku do bloku: 327
Zasięg z wyskoku do ataku: 350
Pozycja: atakującySiatkarz, który drużynę Płomienia Sosnowiec reprezentuje od sezonu 2005/2006. W ostatnich latach był pierwszym atakującym zespołu. Posiada solidne zaplecze techniczne. Także w tym sezonie wychodził w podstawowej szóstce. Niestety zabrakło go w części rundy rewanżowej fazy zasadniczej, gdyż złamał palec. Trzeba jednak przyznać, że w meczach, w których wystąpił, zaprezentował się bardzo dobrze, często rozgrywając całe spotkania bez zmian.

Michał Masny (SVK)

Data urodzenia:14.08.1979
Wzrost:182
Zasięg z wyskoku do bloku: 315
Zasięg z wyskoku do ataku: 325
Pozycja: rozgrywający

Michał Masny trafił do Płomienia ze słowackiej drużyny Ferram Opava i patrząc na cały sezon był to niezwykle udany transfer. Masny to drugi rozgrywający kadry Słowacji. Ma na swoim koncie tytuły wicemistrza Austrii ( Tirol Innsbruck), Mistrza Czech i zdobywcy Pucharu Czech (VK Kladno). W plebiscycie na najlepszego słowackiego siatkarza roku w 2004 roku zajął trzecie, a w 2005 roku drugie miejsce. Szybko zaaklimatyzował się w zespole z Sosnowca. Podczas tegorocznego sezonu prezentował równą, wysoką formę.

Krzysztof Niedziela

Data urodzenia:11.06.1978
Wzrost:194
Zasięg z wyskoku do bloku: 320
Zasięg z wyskoku do ataku: 336
Pozycja: atakujący

Krzysztof Niedziela to drugi, po Mariuszu Kuczko „stary nowy” nabytek zespołu. W poprzednim sezonie grał w Jadarze Radom, jednak długo borykał się z kontuzją barku. Niedziela to utalentowany i dobrze wyszkolony technicznie zawodnik. Kibice pamiętają go zapewne z turnieju finałowego Pucharu Polski w 2002 roku, podczas którego został wybrany MVP zawodów. W tym sezonie do czasu kontuzji Marcina Grygiela musiał zadowolić się pozycją drugiego atakującego. Podczas zmian prezentował stabilną formę, a kiedy grał w podstawowym składzie pokazał, że można na niego liczyć.

Wojciech Kaźmierczak

Data urodzenia:11.06.1982
Wzrost:199
Zasięg z wyskoku do bloku: 330
Zasięg z wyskoku do ataku: 350
Pozycja: środkowy

Do Płomienia Sosnowiec trafił z Delecty Bydgoszcz. Przez działaczy i trenerów określony został jako solidny i pracowity zawodnik. Przechodząc do ekipy z Sosnowca Wojciech Kaźmierczak nie był pewien swojej sytuacji w drużynie. Szybko okazało się, że inwestycja w 26-letniego środkowego okazała się korzystna. Nazywany często przez kolegów „Kangurem” młody środkowy wielokrotnie zbierał świetne recenzje swojej gry.

Jakub Łomacz

Data urodzenia:14.03.1982
Wzrost:187
Zasięg z wyskoku do bloku: 316
Zasięg z wyskoku do ataku: 337
Pozycja: przyjmujący

Jakub Łomacz w drużynie Płomienia występuje od sezonu 2002/2003. Od wielu sezonów był podstawowym zawodnikiem ekipy z Sosnowca. Tuż przed sezonem w turnieju towarzyskim, który odbył się w Będzinie, Łomacz doznał skręcenia kostki. Uraz wyłączył go z gry na okres czterech miesięcy. Do formy powrócił tuż po nowym roku. Jakub Łomacz jest zawodkiem dobrze wyszkolonym oraz pracowitym. Nadrabia tym niski wzrost. Kiedy wrócił do pełnej dyspozycji często można było na nim polegać w trudnych sytuacjach nie tylko w przyjęciu, ale i w ataku.

Paweł Pietkiewicz

Data urodzenia:25.05.1986
Wzrost:190
Zasięg z wyskoku do bloku: 314
Zasięg z wyskoku do ataku: 335
Pozycja: przyjmujący

Paweł Pietkiewicz do Sosnowca trafił z zespołu AZS Politechniki Warszawskiej, gdzie był przede wszystkim zawodnikiem rezerwowym. Sprowadzony został w zastępstwie za kontuzjowanych Jakuba Łomacza oraz Alexandra Kraynova. Jest to zawodnik młody, o dużym potencjale, co starał się pokazać przy każdej okazji. Po sprowadzeniu kolejnego przyjmującego – Geira Eithuna musiał dzielić obecność na boisku z Norwegiem. Wielokrotnie udowodnił jednak swoją wartość, często wygrywając możliwość gry w podstawowym składzie.

Mariusz Kuczko

Data urodzenia:23.01.1975
Wzrost:197
Zasięg z wyskoku do bloku: 333
Zasięg z wyskoku do ataku: 348
Pozycja: środkowy

Jeden z zawodników starszego pokolenia. Grał w Płomieniu w sezonie 2000/2001. Przeszedł z I-ligowego Inotelu Poznań. Zdecydowanie jest to najbardziej doświadczony środkowy w drużynie. Mimo to, ciężko mu było wygrać rywalizację z młodymi środkowymi w osobach Grzegorza Kosoka i Wojciecha Kaźmierczaka. Przeważnie na boisku pojawiał się jako zawodnik zmianowy, choć wnoszący spokój i opanowanie do gry zespołu.

Alexander Kraynov

Data urodzenia:27.07.1979
Wzrost:198
Zasięg z wyskoku do bloku: 325
Zasięg z wyskoku do ataku:340
Pozycja: przyjmujący

Bułgarski przyjmujące Alexander Kraynov miał być zastępcą kontuzjowanego Jakuba Łomacza. Niestety podczas ligowego meczu z ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle Alexander zerwał więzadła krzyżowe. Kontuzja była na tyle poważna, że Kraynov nie tylko musiał odpuścić grę w tym sezonie, ale bardzo możliwe, że już nigdy nie wróci do zawodowego uprawiania sportu.

Łukasz Jurkojć

Data urodzenia:12.08.1984
Wzrost:189
Zasięg z wyskoku do bloku: 321
Zasięg z wyskoku do ataku:335
Pozycja: rozgrywający

Łukasz Jurkojć był pierwszym rozgrywającym Płomienia w sezonie 2006/2007. Spisywał się wtedy bardzo dobrze. Był jednym z zawodników, którzy wprowadzili Płomień Sosnowiec do rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki. W tym sezonie musiał pogodzić się z pozycją drugiego rozgrywającego. Jednak na pewno nie potraktował tego sezonu jako straconego. Jest to wciąż młody siatkarz, który zdobył I-ligowe doświadczenie, a w tym roku uczył się od Michała Masnego.

Geir Eithun (NOR)

Data urodzenia:11.12.1979
Wzrost:199
Zasięg z wyskoku do bloku: 330
Zasięg z wyskoku do ataku: 351
Pozycja: przyjmujący

Norweg Geir Eithun jest dobrze znany polskim kibicom siatkówki. Przeszedł do Płomienia z Resovii Rzeszów, gdzie często bywał jednym z podstawowym graczy. Sprowadzony został dopiero w grudniu, w zastępstwie za kontuzjowanego przyjmującego Alexandra Kraynova. Jest to doświadczony siatkarz, który grał m.in. w ligach: tureckiej, norweskiej czy greckiej. Nie mniej jednak nie okazał się gwiazdą drużyny.

Grzegorz Kosok

Data urodzenia:02.03.1986
Wzrost:207
Zasięg z wyskoku do bloku: 338
Zasięg z wyskoku do ataku: 344
Pozycja: środkowy

Jeden z „młodych gniewnych” sosnowieckiej ekipy. W drużynie występuje od sezonu 2005/2006. Grzegorz Kosok ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski Juniorów z 2005 roku. Jest także zawodnikiem szerokiej kadry „B”. Nie można odmówić mu talentu i ambicji do gry. Świetnie prezentował się w I lidze, a teraz kontynuuje dobrą grę na parkietach ekstraklasy. Choć ma 22 lata w tym sezonie był jednym z podstawowych graczy Płomienia. Podczas występów na środku siatki grał odważnie, pokazując wszystkie swoje atuty.

Rafał Legień

Data urodzenia:24.10.1969
Wzrost:190
Zasięg z wyskoku do bloku: 300
Zasięg z wyskoku do ataku: 315
Pozycja: przyjmujący

Jeden z weteranów Płomienia. Reprezentuje sosnowieckie barwy od 2002/2003. Jest nauczony gry w siatkówkę na „starych zasadach”, dzięki czemu może dziś grać prawie na wszystkich pozycjach. Podczas jego kariery w Sosnowcu grał nie tylko na przyjęciu, ale także na libero oraz jako atakujący. Jest także kapitanem Płomienia, nauczycielem dla młodszych kolegów. Podobnie jak Jakub Łomacz, Rafał Legień nie wyróżnia się wzrostem. Rekompensuje to jednak doświadczeniem, sprytem i ambicją. Te wszystkie atuty wykorzystywał także w tym sezonie, będąc filarem zespołu z Sosnowca. W każdym meczu trzymał równy, wysoki poziom. ego

Adrian Stańczak

Data urodzenia:17.02.1987
Wzrost:183
Zasięg z wyskoku do bloku: 305
Zasięg z wyskoku do ataku: 315
Pozycja: libero

Najmłodszy zawodnik w zespole Płomienia. W Sosnowcu występuje od sezonu 2005/2006. Określany jest często jako: Przyszłość polskiej siatkówki na pozycji libero oraz jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Adrian ma na swoim koncie mistrzostwo Europy kadetów 2005. Podczas tej imprezy został wybrany najlepszym libero. Świetnie spisywał się, gdy Płomień grał na zapleczu ekstraklasy. Tam też nabrał cennego doświadczenia. Dlatego też w tym sezonie zagrał pewnie na parkietach PLS.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved