Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Bełchatowie budują siatkarską drużynę marzeń

W Bełchatowie budują siatkarską drużynę marzeń

Mistrzowie Polski mają do wydania aż 9 milionów złotych. Robią to szybko i skutecznie, kupując takich siatkarzy, jakich chcą. Ci zaś walą do PGE Skry Bełchatów drzwiami i oknami.

Okres transferowy w lidze siatkarzy dopiero ruszył, ale mistrzowie Polski już są królami polowania. Powód: kto żyw, chce grać w Bełchatowie. Dotyczy to nie tylko Polaków. Także zagraniczne gwiazdy dobrze wiedzą, że podpisując tu kontrakt, trafiają do klubu europejskiej klasy.

Prezes Konrad Piechocki zaciera ręce, bo do tak mocnej ekipy ze Stephanem Antigą , Mariuszem Wlazłym , Danielem Plińskim i Michałem Bąkiewiczem pozyskał kolejne rodzime gwiazdy: Dawida Murka i Piotra Gacka. Nowym rozgrywającym ma być reprezentant Hiszpanii Miguel Angel Falasca, a w kolejce czeka jeden z najzdolniejszych siatkarzy młodego pokolenia – Bartosz Kurek.Jak to się robi? – Nie ukrywam, że klubowy e-mail jest zapchany od ofert, a mamy tę komfortową sytuację, że sami wybieramy sobie zawodników, których chcemy tu widzieć – cieszy się szef Skry. – Bo najważniejszą wartością Skry jest marka, jaką wywalczyła sobie już nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Po udziale w Final Four staliśmy się jeszcze bardziej rozpoznawalni. Walczyliśmy w nim z zespołami o budżetach na poziomie 8-10 mln euro. A przecież my mamy tyle, ale w złotych.

Mariusz Wlazły czy Stephane Antiga dostali oferty z Rosji wyższe nawet o 30-40 procent. Wybrali jednak polską drużynę. Skra ma bowiem opinię klubu, który wcale nie musi przebić konkurencji wysokością kontraktu, a i tak osiąga swoje.

Nie chcę wyjść na chwalipiętę, ale coś jest na rzeczy – przyznaje prezes. To dlatego tak łatwo mu namawiać gwiazdy do wybrania propozycji z Bełchatowa. – Może niełatwo, ale na pewno dużo prościej śmieje się Piechocki.

Gwiazdy Skry kosztują miliony

Pierwsza szóstka (plus libero) Skry w sezonie 2008/09 będzie warta 4,5 mln złotych. To połowa rocznego budżetu klubu. Tyle zarobią podstawowi gracze z Bełchatowa:

Miguel Angel Falasca (rozgrywający, Hiszpania) – 850 tys. zł za sezon

Stephane Antiga (przyjmujący, Francja) – 800 tys. zł

Mariusz Wlazły (atakujący) – 780 tys. zł

Dawid Murek (przyjmujący) – 710 tys. zł

Daniel Pliński (środkowy) – 580 tys. zł

Janne Heikkinen (środkowy, Finlandia) – 510 tys. zł

Piotr Gacek (libero) – 320 tys. zł

*Autor: Marek Żochowski, Super Express

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved