Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > To będzie już zupełnie inny AZS

To będzie już zupełnie inny AZS

Liga Mistrzów nie jest żadną zachętą dla zawodników Wkręt-metu Domex AZS Częstochowa. W najbliższych rozgrywkach weźmie w niej udział najprawdopodobniej diametralnie inny zespół niż ten, który zdobywał niedawno Puchar Polski oraz srebrny medal w krajowych rozgrywkach ligowych.

Nic na to nie poradzimy – przyznaje prezes klubu z Częstochowy Konrad Pakosz. – Nie mamy zamiaru rujnować klubu, by zatrzymać naszych najlepszych siatkarzy. To co się dzieje na rynku transferowym nie można inaczej nazwać jak szaleństwem.

Wiadomo już, że z Częstochową pożegnał się definitywnie libero Piotr Gacek, który wybrał ofertę gry w Bełchatowie. Mistrzowie kraju przebudowują nieco swój zespół, a Gacek idealnie ma wypełnić lukę po Kanadyjczyku Danielu Lewisie, który żegna się z Bełchatowem i z gra na pozycji libero, wszak nominalnie jest przyjmującym.Z Częstochowy odchodzi również Krzysztof Gierczyński, któremu bajońska kwotę zaproponowała Resovia Rzeszów. – Już jesteśmy dogadani – przyznaje zawodnik, który w Rzeszowie może nawet zarabiać dwa razy więcej niż w Częstochowie.

Ile? Nie wykluczone, że „Gierek” może kasować w Rzeszowie ponad 150 tys. euro za sezon gry. Niektórzy twierdzą, że nawet 200 tys. euro, co na polskie warunki jest niewiarygodną wręcz pensją. – Nie wiem, ile Krzysiowi zaproponowano w Rzeszowie, ale faktycznie może to być kwota kilkakrotnie większa niż ta, którą my mu wypłacaliśmy – podkreśla Pakosz. – Ale on sporo zrobił dla naszego klubu, a to dla niego ostatnia chwila, by zainkasować godziwe pieniądze.

Nie wykluczone, że tropem Gierczyńskiego podążą także inni częstochowianie. Na celowniku włodarzy Resovii znaleźli się bowiem także Paweł Woicki oraz Marcin Wika. Im też proponuje się rekordowe jak na polskie warunki pobory i trudno się dziwić, że zawodnicy raczej opuszczą Częstochowę. – Sprawa Pawła Woickiego rozstrzygnie się praktycznie na dniach. Zaproponowaliśmy mu nowy kontrakt, ale w granicach rozsądku. Zobaczymy, czy go zaakceptuje – wyjaśnia prezes klubu.

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved