Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Krzysztof Felczak: Sukces zespołu, to praca wielu osób

Krzysztof Felczak: Sukces zespołu, to praca wielu osób

Trener Krzysztof Felczak, razem z zespołem MOS Wola Warszawa, może zaliczyć tegoroczny sezon do udanych. Warszawianie zdobyli tytuł mistrzów Polski juniorów. Trener Felczak podkreśla w tym zasługę dobrej organizacji pracy szkoleniowej.

Jak Pan ocenia poziom tegorocznych Mistrzostw Polski juniorów w Częstochowie i jak na tle innych drużyn wypadli Pana młodzi siatkarze?

Pojedynki czterech najlepszych zespołów mogły zadowolić nawet najwybredniejszych fachowców, stały na wysokim poziomie, a mecz finałowy był okrasą tych mistrzostw. Mecz MOS-u Wola z Delic Polem Norwid Częstochowa był pełen wymian i zwrotów wydarzeń, również w kontekście podsumowań statystycznych tego spotkania, stał na wysokim poziomie. Pokonaliśmy zespół dobrze zorganizowany , popełniając więcej błędów niż przeciwnik, co nam się nie zdarzało w tym sezonie. Chwała i gratulacje dla chłopaków, że w innych elementach techniczno – taktycznych okazali się lepsi i zdobyli złoty medal.Był to więc bardzo udany sezon juniorów MOS Wola?

Możemy powiedzieć , że miniony sezon był najlepiej zorganizowanym procesem szkoleniowo – dydaktycznym w historii MOS-u Wola. Korzystaliśmy z wielu elementów, często niedostępnych nawet w klubach ligowych, takich jak sztab szkoleniowy złożony ze specjalistów przygotowania fizycznego, masażysty, opieki medycznej oraz pracowników Instytutu Sportu. W swojej codziennej pracy korzystaliśmy z analizy video w oparciu o kamerę, zestaw multimedialny, siatkarski włoski program komputerowy „Data Volley”, korzystaliśmy z urządzeń firmy „Technogym” w naszej siłowni i wielofunkcyjnego urządzenia do fizykoterapii i leczenia urazów sportowych.

W procesie szkoleniowym zespołu szczególny nacisk położyliśmy na zminimalizowanie błędów własnych oraz poprawę gry systemu blok – obrona. W obu tych elementach na ogół osiągaliśmy przewagę nad przeciwnikami.

W oficjalnych rozgrywkach juniorskich odnieśliśmy w tym sezonie 27 zwycięstw, w 29 rozegranych meczach. Potrzebne doświadczenie meczowe zdobywaliśmy również w rozgrywkach II ligi mężczyzn. W meczach II ligi, oprócz kilku starszych zawodników, wzięło udział 13 juniorów.

Kto Panu pomagał w odniesieniu sukcesu z zespołem?

W sukcesie mojego zespołu zawiera się praca wielu osób. Chciałbym w tym miejscu podziękować tym wszystkim , którzy pomogli nam w drodze „po złoto”. Dziękuję przede wszystkim innym trenerom MOS-u Wola , bo pracujemy w systemie , w którym bez zrozumienia i współpracy nie będzie sukcesów. Dziękuję Krzysztofowi Zimnickiemu, Jackowi Łukasikowi, Piotrowi Taborowi, Andrzejowi Paszczukowi , Arturowi Wójcikowi, Krzysztofowi Gałeckiemu, Piotrowi Najmowiczowi. Dziękuję trenerowi przygotowania siłowego, Bartłomiejowi Kruszewskiemu, masażyście Łukaszowi Flakowi, człowiekowi od statystyk i filmowania, Jackowi Strzeżkowi. Dziękuję wszystkim , których tu jeszcze nie wymieniłem , a którzy mają swoją cegiełkę w tym sukcesie.

Nasi wychowankowie szkoleni w MOS Wola od dziecka, nawet przez 6 – 7 lat, stanowili trzon zespołu, a tacy z nich jak Fabian Drzyzga, Patryk Strzeżek, Robert Iliński, Konrad Neneman czy Bartek Kaczmarek należeli do czołowych graczy naszego zespołu i wyróżniali się w tych mistrzostwach. Dziękujemy również trenerom z innych klubów, którzy oddali swoich podopiecznych w nasze ręce, wierząc że nie zmarnujemy ich pracy i talentów zawodników. Dziękujemy zatem trenerom – wychowawcom Krzysztofa Dziubańskiego, Witolda Pawlewicza, Łukasza Makowskiego, Jakuba Nowocienia i Michała Guza, zawodników którzy zaczynali przygodę z siatkówką w innych klubach, a ostatnich kilka lat swojej kariery spędzili w naszych barwach.

*Rozmawiała Zuzanna Kowalska

źródło: moswola.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved