Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Sokół Mogilno – AZS AWF II Poznań 1:1

II liga: Sokół Mogilno – AZS AWF II Poznań 1:1

Po dwóch meczach - stan remisowy. Rywalizacja o 9. miejsce w grupie pierwszej II ligi siatkarek, pomiędzy Sokołem Mogilno oraz AZS-em AWF II Poznań, rozpoczęła się dwoma bardzo zaciętymi spotkaniami, które rozegrano w Mogilnie.

W rundzie zasadniczej dwa razy lepsze (3:2 i 3:0) były podopieczne Jerzego Patera. W spotkaniach play-off poznański zespół wzmocniły jednak dwie zawodniczki z pierwszej drużyny AZS AWF, która występuje w Lidze Siatkówki Kobiet.

Karolina Wiśniewska i Kinga Zielińska świetnie grały w ataku. Imponowały bardzo mocnymi zbiciami. Słabiej prezentowały się w obronie, ale z pewnością okazały się sporym wzmocnieniem rezerw AZS AWF – ocenił ich grę Andrzej Wojciechowski, prezes Sokoła.Środowy mecz lepiej rozpoczęły siatkarki z Wielkopolski. Sokolanki uległy im dość wyraźnie w pierwszym secie, a w drugim przegrywały już 16:22. Jednak po serii udanych zagrywek Agaty Więcek, zdołały odrobić straty i odnieść zwycięstwo.

Pechowo dla podopiecznych Jerzego Patera zakończył się set trzeci. Mogilnianki prowadziły 22:20, ale w ostatnich pięciu akcjach górą były akademiczki. W czwartym secie rywalki Sokoła szybko uzyskały przewagę, którą utrzymały do końca potyczki…

Dziewczęta walczyły bardzo ambitnie, ale tym razem skuteczniejsze były przeciwniczki. W kolejnych meczach nie stoją jednak na straconej pozycji – zaznaczył po pierwszym meczu prezes Wojciechowski.

środa, 23.04.2008

Sokół Mogilno – AZS AWF II Poznań 1:3

(20:25, 25:22, 22:25, 19:25)

Skład:

Sokół Mogilno: Natalia Marszałkiewicz, Michalina Wojciechowska, Magdalena Witasik, Agata Więcek, Natalia Sikorska, Joanna Długokęcka, Magdalena Pater (libero) oraz Ewelina Szaban, Angelika Bartkowiak, Joanna Pawłowska. Trener: Jerzy Pater.


Prawdziwy siatkarski horror przeżyli kibice w drugim spotkaniu, które rozegrane zostało wczoraj. Mecz był bardzo zacięty, a szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę.

Piąty set pojedynku z poznaniankami, niełatwo będzie jednak zapomnieć zwłaszcza kibicom o słabszych nerwach… Mogilnianki przegrywały już 10:14, aby ostatecznie wygrać tie-breaka 18:16 i cały mecz 3:2. Wyrównały tym samym stan rywalizacji z AZS AWF II Poznań na 1:1 i wciąż mają realne szanse na utrzymanie się w II lidze.

czwartek, 24.04.2008

Sokół Mogilno – AZS AWF II Poznań 3:2

(26:24, 22:25, 25:23, 17:25, 18:16)

Skład:

Sokół Mogilno: Natalia Marszałkiewicz, Michalina Wojciechowska, Magdalena Witasik, Agata Więcek, Natalia Sikorska, Joanna Długokęcka, Magdalena Pater (libero) oraz Ewelina Szaban, Angelika Bartkowiak, Joanna Pawłowska. Trener: Jerzy Pater.

Rywalizacja toczy się do trzech wygranych. Zwycięzca zagra barażowe mecze z III-ligowcem, a pokonany opuszcza II ligę. Trzecia i czwarta potyczka zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę w Poznaniu.

Zobacz również:

II liga kobiet, grupa 1 – play-off

źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved