Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Bydgoszcz kontra Sulechów

II liga: Bydgoszcz kontra Sulechów

Po trwającej trzy tygodnie przerwie w rozgrywkach II ligi kobiet, już w ten weekend zawodniczki Pałacu II WSG grają dwumecz z Zawiszą Sulechów, o 3. miejsce w 1. grupie rozgrywek.

Obydwa spotkania rozegrane zostaną w Bydgoszczy, w sobotę o 18.30, natomiast w niedzielę o godzinie 14.00.

Przerwa spowodowana była m.in. zawodami juniorskimi. Przypomnijmy, że siatkarki Pałacu Bydgoszcz w rozgrywanych w Łańcucie Mistrzostwach Polski zajęły szóstą lokatę. Mimo że nie udało im sięgnąć po medale, wynik jest dla nich, dla trenerów i kibiców satysfakcjonujący, ponieważ większość z zawodniczek jest jeszcze w wieku kadetek.Bydgoszczanki w półfinałach II ligi spotkały się z liderem rozgrywek – TPS-em Rumia. Mimo że Pałac II WSG nie wygrał żadnego z trzech pojedynków, to jego grę można ocenić pozytywnie. – Ciężko było ograć Rumię, ale wydaje mi się, że stawiliśmy opór – mówi szkoleniowiec Pałacu II WSG, Rafał Gąsior. Jego podopieczne zdołały wydrzeć zawodniczkom Jerzego Skrobeckiego jednego seta[/q] (w rundzie zasadniczej TPS Rumia stracił tylko jedną partię – przyp. red). Myślę, że była widoczna różnica w doświadczeniu dziewczyn z TPS-u w porównaniu do bydgoszczanek. Ale nie znaczy to, że zawodniczki Pałacu są na niższym poziomie wyszkolenia technicznego, wręcz przeciwnie, ich umiejętności są bardzo wysokie – ocenia bydgoszczanki Jerzy Skrobecki.

Natomiast siatkarki Zawiszy Sulechów zmagały się z CHTPS-em Chodzież. We wszystkich spotkaniach półfinałowych, podopieczne Mieczysława Puchalskiego przegrywały 0:3. Sobotni pojedynek rozpocznie się o godzinie 18.30, natomiast w niedzielny o 14.00.

* Autor tekstu: Łukasz Górka (kspalac.bydgoszcz.pl).

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved