Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czy Pronar Zeto Astwa AZS Białystok zostanie w LSK?

Czy Pronar Zeto Astwa AZS Białystok zostanie w LSK?

- Graliśmy w tym sezonie trzykrotnie we własnej sali z bydgoszczankami i zawsze wygrywaliśmy te spotkania, więc mam nadzieję, że podtrzymamy dobrą passę - mówi Dariusz Luks, szkoleniowiec walczących o utrzymanie białostoczanek.

Podlasianki po dwóch przegranych meczach w Bydgoszczy remisują z Centrostalem 2:2. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw i teoretycznie w lepszej sytuacji jest ekipa Pronaru Zeto Astwy, która dwa kolejne mecze rozegra w Białymstoku.

Jesteśmy wściekłe po tych wyjazdowych porażkach i w moim przekonaniu, u siebie zagramy jeszcze bardziej umotywowane – zapewnia Dominika Koczorowska, środkowa białostockiego zespołu.Chcą popsuć szyki

Mobilizacja na pewno będzie potrzebna, bo Centrostal w beznadziejnej, wydawałoby się, sytuacji potrafił podnieść się z kolan. Celem ekipy Piotra Makowskiego będzie odniesienie w Białymstoku przynajmniej jednego zwycięstwa, które pozwoli przenieść rywalizację z powrotem do Bydgoszczy.

Mamy zamiar popsuć szyki przeciwnikom, którzy podobno już dopisali sobie dwa zwycięstwa przed meczem – zapowiada w wywiadach prasowych Makowski.

Nie wiadomo, gdzie trener Centrostalu słyszał takie głosy, bo w Białymstoku nie ma mowy o lekceważeniu rywala.

Mnie nie interesuje, co mówi szkoleniowiec przeciwnej drużyny, i nie zamierzam się w to zagłębiać. Wszystko zweryfikuje boisko – ripostuje Luks. – Patrzę tylko na swoją drużynę i jeśli zagramy to, co założymy przed meczem, o wynik jestem spokojny – dodaje.

Rywalki są rozpracowane

Istotne dla losów tej potyczki będzie powstrzymanie Ewy Kowalkowskiej i Dominiki Kuczyńskiej, które grały znakomicie w ostatnich spotkaniach.

Są to bardzo dobre zawodniczki, ale mamy je w jakiś sposób rozpracowane, więc postaramy się zminimalizować ich siłę uderzeniową – zapowiada Koczorowska.

Oba mecze rozegrane zostaną w Białymstoku w sali SP 50, przy ul. Pułaskiego 96. Początek sobotniej potyczki o godz. 18, natomiast dzień później zespoły zmierzą się o 18.

* Autorem tekstu jest Tomasz Dworzańczyk

źródło: Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved