Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Brazylia: José Roberto Guimarães ogłosił kadrę na Grand Prix

Brazylia: José Roberto Guimarães ogłosił kadrę na Grand Prix

Na przełomie kwietnia i maja zacznie przygotowania do startu w Grand Prix, a docelowo w Pekinie, ekipa Brazylii. Trener José Roberto Guimarães podał 14-osobową kadrę na Grand Prix 2008

W porównaniu z ostatnimi dużymi imprezemi, w których startowały Brazylijki, odnotujmy dwa dość istotne powroty do reprezentacji. Trener José Roberto Guimarães, powołał w grupie 14 zawodniczek, także Valeskinhę i Mariannę Steinbrecher (Mari), które w ostatnim czasie w reprezentacji nie grały.

„14” Brazylijek na Grand Prix 2008- rozgrywające:
Fofão, Carol Albuquerque

- przyjmujące:
Paula Pequeno, Jaqueline, Sassá, Valeskinha

- atakujące:
Sheilla, Mari, Joycinha

- środkowe bloku:
Walewska, Fabiana, Thaisa, Carol Gattaz

- libero:
Fabi

Jak widać, nie doszło (przynajmniej na razie) do jeszcze jednego, najbardziej spektakularnego powrotu. W kadrze Ze Roberto nie ma uważanej za najlepszą rozgrywającą ostatniego dziesięciolecia, a przez niektórych, za najlepszą rozgrywającą w historii żeńskiej siatkówki – Fernandy Venturini.

Czy to oznacza, że wyrażająca oficjalnie chęć powrotu do kadry i udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, zawodniczka, ma drogę do Pekinu zamkniętą? Nie… Trener José Roberto Guimarães tłumaczy, że fakt braku Fernandy w składzie na Grand Prix, nie oznacza zamknięcia drogi do Pekinu.

Uważam, że Fernanda Venturini ciągle jest jedną z najlepszych rozgrywających na świecie. Z uznaniem odbieram jej determinację i chęć powrotu w pełni do czynnej kariery, i walki o miejsce w kadrze olimpijskiej. To godna podkreślenia postawa. Jednak zawodniczka miała długą przerwę w grze, i to jest pewien problem… Ostatnio spotkaliśmy się i rozmawialiśmy na ten temat. Prawdą jest, że swego czasu były między nami pewne nieporozumienia, ale to już przeszłość. W ostatniej rozmowie przedstawiłem zawodniczce kryteria, jakie muszą spełnić wszystkie reprezentantki. Jeżeli będzie w stanie je spełnić, może zostać powołana do kadry olimpijskiej i przygotowywać się do igrzysk z innymi koleżankami – powiedział trener José Roberto Guimarães.

Tymczasem jednak Fernandy Venturini nie ma w kadrze. Trener Brazylijek zapowiada zaś, że jeżeli nie zajdą jakieś nieprzewidziane okoliczności, i jeżeli w najbliższym czasie nie zabłyśnie formą żadna inna zawodniczka, to z podanej „14” na Grand Prix zostanie wybrana „12” na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved