Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wiktor Krebok podał się do dymisji

Wiktor Krebok podał się do dymisji

Wiktor Krebok nie jest już szkoleniowcem BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Czwartkowe zajęcia z ekipą prowadził II szkoleniowiec - Mariusz Wiktorowicz. Bielszczanki przegrały w rywalizacji o awans do ścisłego finału LSK, z drużyną Farmutilu Piła 2:3.

Po wczorajszej porażce w półfinale MP siatkarek szkoleniowiec BKS Aluprof – Wiktor Krebok, podał się do dymisji. Prowadzony przez Wiktora Kreboka Aluprof przegrał także w półfinale Pucharu Polski. – Okazał się człowiekiem honorowym. My po naradzie dymisję przyjęliśmy – mówi Czesław Świstak, prezes klubu.

Bielszczanki przegrały w rywalizacji o awans do ścisłego finału z Farmutilem Piła 2:3. Tym samym nie został spełniony drugi z założonych celów stawianych przez działaczy przed sezonem 2007/2008. Siatkarki BKS-u nie zakwalifikowały się do finału Pucharu Polski, i nie zagrają również o mistrzostwo kraju. W spotkaniach o trzecią lokatę LSK bielski zespól poprowadzą w duecie Mariusz Wiktorowicz i Arkadiusz Jasek.Ogromny budżet, znakomity zespół. Sęk w tym, że zadanie przerosło trenera Kreboka. W tych półfinałach wyszło na światło dzienne to, że on nie ma doświadczenia w pracy z siatkarkami – stawia diagnozę Stefan Bednaruk, były dyrektor bielskiego klubu, który przed laty również jako szkoleniowiec nieraz doprowadził BKS do złotych medali.

W meczach o trzecie miejsce (dwa najbliższe z Winiarami już w ten weekend) drużynę poprowadzi duet Mariusz Wiktorowicz (drugi trener) i Arkadiusz Jasek (kierownik zespołu).

Kto będzie następcą Kreboka? – Jeśli chcemy się rozwijać, to musimy brać pod uwagę trenera z zagranicy. Ale i w Polsce jest kilku znakomitych szkoleniowców – mówi prezes. Na transferowej giełdzie mówi się o Jerzym Matlaku (pracował już w Bielsku, teraz jest w Pile) oraz bielszczaninie Wiesławie Popiku (pod jego wodzą beniaminek z Dąbrowy Górniczej walczy o 5. miejsce w lidze).

Poważne zmiany dotkną też skład zespołu. – Trzon drużyny zostanie, ale 2-4 zawodniczki odejdą. Zmiany muszą być, bo niektóre siatkarki zawiodły w najważniejszym momencie – przewiduje prezes Świstak.

źródło: gazeta.pl, lsk.net.pl, sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved