Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trefl jedzie po awans

Trefl jedzie po awans

Drużynie Trefla Gdańsk brakuje tylko jednego zwycięstwa aby awansować do siatkarskiej ekstraklasy. Gdańszczanie jutro wyjeżdżają do Poznania, gdzie w sobotę o 17 zmierzą się z Tygrysami.

W minioną sobotę i niedzielę Trefl wygrał u siebie dwa spotkania. Stawia to gdańszczan w doskonałej sytuacji przed wyjazdowym weekendem. Przed meczami w Poznaniu mamy dobrą zaliczkę i jedziemy tam oczywiście po zwycięstwo. Tak mówił po ostatnich meczach trener Wojciech Kasza.

W gdańskiej ekipie są już zawodnicy, którzy ze swoimi klubami awansowali do Polskiej Ligi Siatkówki. Wśród nich jest między innymi Wojciech Szczurowski, któremu w karierze udało się wywalczyć awans już czterokrotnie. Jak mówił gdański przyjmujący na przedsezonowej konferencji: Poprzedni sezon był dla nas stosunkowo łatwy. W I lidze będzie zdecydowanie trudniej. Mam jednak pewne doświadczenie we wprowadzaniu zespołów do ekstraklasy, do tej pory udawało mi się to czterokrotnie. Marzenie Wojtka może spełnić się już za trzy dni: Mam nadzieję, ze wygramy w Poznaniu i uda mi się awansować już po raz piąty.Jednak rywale Trefla nie złożyli jeszcze broni. Podopieczni Sławomira Gerymskiego zapowiadają walkę na własnym boisku i zapewniają, że kwestia awansu nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Jak mówi sam trener: Rozłożymy na czynniki pierwsze dwa mecze, szczególnie te dwa podobne sety z poszczególnych spotkań. Gdybyśmy wygrali końcówki tych dwóch setów może inaczej by się to skończyło. Musimy powiedzieć twardo dlaczego je przegraliśmy. Te same błędy nie mogą powtórzyć się w trzecim meczu. Jeśli są jakieś błędy to my je wyeliminujemy.

Mimo zapewnień rywali gdańszczanie nie tracą wiary we własne siły i… poczucia humoru. W Poznaniu mamy zarezerwowane dwie noce. Miejmy nadzieję ze ta druga noc będzie szczęśliwa i awansujemy. Dodaje z uśmiechem Marcin Drabkowski.

Do Poznania wybiera się liczna grupa gdańskich kibiców, która swoim dopingiem będzie wspierać gdańską drużynę podczas najbliższego weekendu.

źródło: siatkowka.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved