Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Tomasz Wójtowicz: Ciekaw jestem jak potoczy się rywalizacja

Tomasz Wójtowicz: Ciekaw jestem jak potoczy się rywalizacja

- Trudno wytypować mistrza Polski kobiet - mówi mistrz olimpijski z Montrealu, obecnie komentator Polsatu, Tomasz Wójtowicz. - Teoretycznie lepszy skład ma Muszynianka-Fakro Muszyna. Ale z kolei Farmutil już tyle razy pokazał grę zespołową.

Trudno jest wytypować mistrza Polski kobiet – mówi złoty medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu, obecnie komentator Polsatu Tomasz Wójtowicz. – Teoretycznie lepszy skład ma Muszynianka-Fakro Muszyna. Z kolei Farmutil już tyle razy pokazał grę zespołową. Na „papierze” lepsza jest drużyna z Muszyny, ale takie wyliczenia wielokrotnie już zawodziły.

Kto zdobędzie złoty medal mistrzostw Polski kobiet?Tomasz Wójtowicz: Teoretycznie silniejszy zespół ma Muszynianka-Fakro Muszyna. Zespół trenera Bogdana Serwińskiego miał przed finałami trochę więcej odpoczynku. Farmutil grał pięciospotkaniowy maraton z Aluprofem. Jest w podobnej sytuacji jak Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa po twardym boju z Jastrzębskim Węglem. Tych kilka dni wolnego mogą okazać się decydujące. Wygrać trzy mecze z naszpikowaną mistrzyniami Europy Muszynianką będzie Farmutilowi bardzo trudno. Jednak z siatkarki z Piły już wielokrotnie pokazały, że potrafią walczyć do końca i to skutecznie.

Przed finałem mistrzostw Rosji Giovanni Caprara na papierze wyliczył, że więcej atutów ma Dynamo. Dodał jednak, że Zariecze Odincowo prezentuje się lepiej jako zespół, który zresztą łatwo ograł stołeczne siatkarki.

Tomasz Wójtowicz: Tak jest z tymi wyliczeniami. Z najnowszej historii polskiej siatkówki – kobiecej i męskiej – wiemy, że zbiór gwiazd nie gwarantował sukcesu. Każdy mecz ma swoją historię, liczy się dyspozycja dnia, drobne niuanse. Bardzo jestem ciekaw jak potoczy się rywalizacja.

W kadrze Marco Bonitty nie ma Izabeli Bełcik, a powołanie otrzymała Katarzyna Skorupa. Być może rozgrywająca Muszynianki zechce na parkiecie udowodnić podobnie jak kilka jej koleżanek, że jest lepszą zawodniczką, że komu innemu należało się miejsce w kadrze.

Tomasz Wójtowicz: Ambicja jest rzeczą bardzo ważną w każdej dziedzinie życia. Tylko że jak ostatnio byłem w Muszynie to na parkiecie częściej widziałem Agnieszkę Śrutowską niż Izabelę Bełcik.

Co jest siłą Farmutilu?

Tomasz Wójtowicz: Trener Jerzy Matlak stworzył mocny, doskonale rozumiejący się kolektyw. Ten element jest wielkim atutem zdobywczyń Pucharu Polski.

Kto jest największym przegranym Ligi Siatkówki Kobiet?

Tomasz Wójtowicz: Winiary Bakalland Kalisz i BKS Aluprof Bielsko-Biała. Oba zespoły mierzyły wysoko zarówno w Pucharze Polski jak i lidze. W obu przypadkach skończyło się na półfinałach.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved