Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Tomás Álvarez drugim trenerem Hiszpanów

Tomás Álvarez drugim trenerem Hiszpanów

Szkoleniowiec zespołu Vecindario Paseo Comercial, Tomás Álvarez objął funkcję drugiego trenera reprezentacji Hiszpanii seniorów. Alvarez będzie pracował wraz z Marcelo Mendezem.

Tomás Álvarez zajął ze swoją drużyna ósme miejsce w rundzie zasadniczej hiszpańskiej ligi. W fazie play-off drużyna została w dwóch, trzysetowych meczach odprawiona przez zespół… pierwszego trenera Hiszpanii, Drac Portol Palma de Mallorca.

Obaj panowie będą współpracować w zespole narodowym. Alvarez zmienił na stanowisku Davida Rodrígueza. Pierwszym zadaniem Mendeza i Alvareza będzie wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej podczas turnieju w Dusseldorfie w maju.We wtorek 22 kwietnia Hiszpanie rozpoczęli przygotowania do turnieju w Niemczech. Trener Marcelo Mendez może na razie liczyć tylko na czterech zawodników, gdyż reszta wciąż walczy z klubami o jak najwyższe miejsca. Na zgrupowaniu w Barcelonie zjawili się Guillermo Hernán, Juan Contreras, Guillermo Falasca i Alberto Salas. Reszta powołanych zawodników dołączy po zakończeniu rozgrywek klubowych.

Hiszpanie w ramach przygotowań do turnieju w Dusseldorfie planują rozegrane sparingów z Portoryko i Włochami. W Niemczech zjawią się 21 maja.

źródło: inf. własna, Marca

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved