Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sylwia Pycia: Do Bielska byłoby bliżej

Sylwia Pycia: Do Bielska byłoby bliżej

- Na pewno nie trzeba nas motywować do walki o złoty medal - mówi środkowa Muszynianki-Fakro Muszyna, Sylwia Pycia. - My to doskonale wiemy, o co walczymy. Interesuje nas tylko złoty medal.

Przed ostatnim spotkaniem półfinałowym pomiędzy BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała i Farmutilem Piła Sylwia Pycia …nie miała wymarzonego rywala w tej parze. Bielszczanki długo znajdowały się na prowadzeniu, pilanki zdobyły Puchar Polski. Oba zespoły mają swoją klasę i wartość. Podzielam zdanie tych osób, które twierdzą, że obie drużyny są groźne. Jedyne co przemawia na korzyść Aluprofu to odległość. W przypadku gry z Farmutilem czekać nas będzie kilkusetkilometrowa podróż.Wynik środowego meczu przesądził, że siatkarki z Muszyny będą musiały pojechać do Piły. Najpierw jednak w sobotę i niedzielę zagrają u siebie. Spotkania półfinałowe rozpoczynały w Kaliszu i odniosły dwa zwycięstwa. Był to wynik marzenie – mówi Sylwia Pycia. – Gdyby nam ktoś powiedział wcześniej, że dwa razy wygramy, to chyba mało która uwierzyłaby. W trzecim spotkaniu, a pierwszym u nas było trochę emocji i nerwowości. Potem już wszystko wróciło do normy.

Muszynianka-Fakro Muszyna była kilkakrotnie krytykowana w trakcie sezonu. Nazywano nas drużyną gwiazd i emerytek, sama nie wiem dlaczego – mówi Sylwia Pycia. – Zaglądano do kieszeni, liczono klubowy budżet. Były to wszystko opinie dla nas krzywdzące. W meczach z obrońcą tytułu pokazałyśmy chyba wszystkim, że jeszcze za wcześnie wysyłać nas na emeryturę. Teraz niektórym osobom jest chyba niezręcznie. A my jeszcze nie powiedziałyśmy ostatniego słowa.

Sylwia Pycia w trakcie meczów z Winiarami miała urodziny i awans do finału był najlepszym prezentem. Swoje pierwsze siatkarskie nauki pobierała w Tychach u trenera Krzysztofa Pałki. Miasto na sportowej mapie Polski słynie przede wszystkim z hokeja na lodzie. Okazuje się, że talentów w naszej dyscyplinie sportu tam nie brakuje. Podstaw siatkówki uczyłam się razem z Olą Przybysz, z którą gram teraz w Muszyniance i z czego jestem bardzo rada – mówi Sylwia Pycia.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved