Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Spór o zapis w kontrakcie Bartosza Kurka

Spór o zapis w kontrakcie Bartosza Kurka

Zarząd klubu Zaksa Kędzierzyn-Koźle, wbrew Bartoszowi Kurkowi, przedłużył z nim kontrakt o jeszcze kolejny rok. Klub twierdzi, że pozwala mu na to podpisana trzy lata wcześniej umowa.

20-letni Bartosz Kurek chce grać w zespole PGE Skra Bełchatów. Ale nie będzie to proste, bo Zaksa twierdzi, że jest jej zawodnikiem na kolejny sezon. – W trzyletniej umowie, która mija 30 czerwca, był zapis, że w przypadku gdyby zawodnik nie chciał przedłużyć umowy z klubem, ma o tym poinformować trzy miesiące przed jej upływem. Jeśli tego nie zrobi, zarząd ma prawo przedłużyć z nim kontrakt o kolejny rok. I właśnie to zrobiliśmy – tłumaczy Kazimierz Pietrzyk, prezes Zaksy.

Kurek przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry. – Swój trzyletni kontrakt wypełniłem i chcę odejść – mówi i odsyła do swojego menedżera Ryszarda Boska. – Prezes Pietrzyk nie umie czytać kontraktów. Jeśli spotkamy się w sądzie, to prezes nie wyjdzie na tym dobrze – zapowiada Bosek.Wiem, że z niewolnika nie ma pracownika, ale prawo jest po naszej stronie i nie pozwolę się tak traktować. Trzeba czytać kontrakty, Bartek może iść do Bełchatowa i podpisać kontrakt, ale jeśli jego menedżerowie się z nami nie porozumieją, nie podbijemy mu karty zawodniczej i tam nie będzie mógł grać – ucina Pietrzyk.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved