Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mikko Oivanen atakującym Asseco Resovii

Mikko Oivanen atakującym Asseco Resovii

Atakujący fińskiej reprezentacji, Mikko Oivanen, w przyszłym sezonie zasili szeregi Asseco Resovii Rzeszów. W ostatnim sezonie ten bardzo młody Fin występował w tureckim Kastamonu Bozkurt.

Młody, mierzący 198 cm atakujący podpisał z klubem z Podkarpacia trzyletni kontrakt. Mający za sobą czterdzieści pięć występów w barwach Finlandii Mikko Oivanen wraz ze swoją reprezentacją zajął w ostatnich Mistrzostwach Europy 4. pozycję. W 2005 roku zdobył nagrodę dla najlepszego atakującego turnieju finałowego Ligi Europejskiej w Moskwie.To już drugi Fin w polskiej lidze. Dwa sezony temu do bełchatowskiej Skry przybył reprezentacyjny kolega Oivanena, Janne Heikkinen, który zdobył ze swoim polskim klubem już dwa mistrzostwa Polski.

Oivanen, który ostatnio występował w tureckim Kastamonu Bozkurt Belediyesi, ma 198 cm wzrostu i za miesiąc skończy 22 lata. – Jak jego kandydatura pojawiła się u nas? Niech to zostanie naszą tajemnicą – mówi Adam Rusinek, prezes Asseco Resovii. Fiński atakujący to według wielu fachowców bardzo utalentowany zawodnik, który już teraz stanowi o sile swojej reprezentacji, która przecież na ostatnich mistrzostwach Europy wywalczyła czwarte miejsce. Oivanen w 2005 roku został nawet wybrany najlepiej atakującym zawodnikiem Ligi Europejskiej. W reprezentacji gra również jego brat Matti. – To taka nasza inwestycja w przyszłość – dodaje prezes Rusinek.

Transfer Oivanena do Resovii oznacza, że w tej chwili rzeszowianie mają trzech atakujących. Ważne kontrakty mają jeszcze bowiem Tomasz Józefacki i Paweł Papke. Nieoficjalnie mówi się, że z drużyną może pożegnać się ten pierwszy. – Na dzień dzisiejszy mamy trzech atakujących i sytuacja ta się nie zmieni, dopóki nie porozmawiam z Tomkiem, bo z Pawłem już rozmawiałem – informuje prezes Rusinek. – Nie budujemy zespołu na sezon. Chcemy mieć też zaplecze, więc być może ten stan rzeczy się utrzyma – dodaje.

Transfer Fina nie blokuje według działaczy podpisania umowy z Kubańczykiem Ihosvany Hernandezem, który ma spore szanse, by zostać w Rzeszowie. W barwach Asseco Resovii kibice najprawdopodobniej nie zobaczą natomiast Dawida Guni, wypożyczonego w trakcie sezonu ze Skry Bełchatów.

Rzeszowski zespół wzmocnić ma jeszcze przyjmujący, a także być może rozgrywający i środkowy. – Jeśli chodzi o rozgrywającego i środkowego, to prowadzimy rozmowy, ale nie stanie się tragedia, jeśli wszystko zostanie tak, jak było do tej pory – zakończył Adam Rusinek.

źródło: gazeta.pl, inf. własna, resoviassa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved