Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Fart na trzecim miejscu

II liga: Fart na trzecim miejscu

W ostatnim meczu w grupie 4 w drugiej lidze siatkarzy Fart pokonał Karpaty Krosno 3:1. Ostatecznie beniaminek z Kielc zakończył sezon 2007/2008 na trzeciej pozycji.

Po pierwszej porażce w Krośnie siatkarze Farta , by myśleć o trzecim miejscu musieli to spotkanie wygrać 3:0 lub 3:1 i zadanie wykonali. Pierwszy i ostatni ligowy mecz w tym sezonie kielczanie rozegrali w hali przy ulicy Żytniej.

W pierwszym secie widać było, że siatkarze Farta, którzy do tej pory grali w wielkiej hali przy ulicy Bocznej, nie mogli wstrzelić się zagrywką. Na szczęście dobrze funkcjonował blok, dzięki któremu zawodnicy Farta ze stanu 7:11 doprowadzili do remisu (11:11), a potem przejęli inicjatywę.

W drugim secie za sprawą skutecznych zagrywek i obrony Piotra Brojka kielczanie uzyskali przewagę (13:10), którą systematycznie powiększali. W trzecim, przegranym secie, miejscowi mieli problemy ze skończeniem ataku. W czwartym z kapitalnym serwisem Andrzeja Skórskiego nie mogli poradzić sobie goście, którzy stracili cztery punkty z rzędu (13:9). W kolejnych akcjach kielczanie grali koncertowo.

Po efektownych atakach Tomasza Rybaka , Sławomira Jungiewicza i Skórskiego przewaga wynosiła 19:12. Przy stanie 23:15 na boisko wszedł Karol Szramek , który za moment świetnym atakiem z prawego skrzydła zakończył mecz.

Fart Kielce – Karpaty Krosno 3:1

(25:20, 25:17, 22:25, 25:16)

Skład:

Fart: Brojek, Jungiewicz, Rybak, Długosz, Skórski, Brodawka, Kolus (libero) oraz Szramek.

źródło: echodnia.eu