Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Gedania walczy o piąte miejsce

Gedania walczy o piąte miejsce

Siatkarki Energi Gedania rozpoczynają w sobotę walkę o piąte miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Ich rywalkami będą zawodniczki MKS-u Dąbrowa Górnicza. Bilans pojedynków tych dwóch drużyn w sezonie zasadniczym, jest na remis - 1:1.

Drużyna z Gdańska konsekwentnie walczy o wypełnienie celu postawionego przed sezonem przez kierownictwo klubu, czyli piąte miejsce na koniec sezonu. Wiąże się to z dodatkową premią pieniężną dla zawodniczek, dlatego można być pewnym, że nie odpuszczą one meczów z MKS. Teoretycznie piąte miejsce daje również możliwość gry w europejskich pucharach, ale Gedanii brakuje w tej chwili tak dużo do tego, aby pokazać się w Europie (od pieniędzy zaczynając, a na niespełniającej nawet polskich standardów hali kończąc), że można to traktować raczej w formie ciekawostki.

Rywalizacja o piąte miejsce toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w sobotę w Gdańsku (godz. 16.30), drugi i ewentualny trzeci w Dąbrowie Górniczej. W sezonie zasadniczym oba zespoły wygrywały po jednym razie we własnych halach. MKS zwyciężył 3:1, natomiast Gedania po ciężkim, dramatycznym meczu 3:2 (19:17 w piątym secie). Ostatnio forma gdańszczanek wyraźnie wzrosła, o czym świadczą dwa bezproblemowe zwycięstwa w poprzedniej rundzie z AZS AWF Poznań. Szczególnie styl zwycięstwa w Poznaniu (3:0 w niewiele ponad godzinę) każe właśnie w gdańszczankach upatrywać faworytki rywalizacji.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved