Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta myśli o wykupieniu miejsca od Płomienia

Delecta myśli o wykupieniu miejsca od Płomienia

Po porażce w barażu z Politechniką Warszawską, bydgoska Delecta opuściła Polską Ligę Siatkówki, i jest zespołem I-ligowym. W jakiej lidze, z jakimi zawodnikami i z jakim trenerem, zagra bydgoski zespół w nadchodzącym, nowym sezonie?

Przez jakiś czas była nadzieja, że być może uda się przeforsować pomysł poszerzenia PLS o dwie drużyny, ale „im głębiej w las”, im więcej prezesów zaczęło się wypowiadać na ten temat, tym bardziej sukces Delecty w tej sprawie stawał się nierealny. Nawet w bydgoskim klubie już nie widzą szans.

Myślę, że na tym pomyśle można postawić „krzyżyk” – twierdzi Marek Kaźmierczak, dyr. urzędujący spółki „Łuczniczka”. – Potrzeba 3/4 głosów udziałowców, a wiadomo, że co najmniej połowa jest przeciw.Ale sam dodaje, że to jeszcze nie koniec walki Delecty o miejsce w PLS (od nowego sezonu PlusLidze). Kolejnym pomysłem bydgoskich działaczy jest możliwość wykupienia miejsca od Płomienia Sosnowiec, którego właściciel chce się pozbyć drużyny „za przysłowiową złotówkę”. Na jego apel z samego Sosnowca nie zgłosiła się żadna firma, ani osoba fizyczna.

Niestety, warunkiem jest gra nowego zespołu w Sosnowcu.

To wersja na dziś – twierdzi Marek Kaźmierczak. – Jeśli ktoś chce wyłożyć jakieś pieniądze, to raczej on będzie dyktował warunki, prawda? Jesteśmy tym zainteresowani.

Nadzieję bydgoskim działaczom na takie rozwiązanie dała wypowiedź prezesa honorowego Płomienia, Piotra Hałasika, właściciela firmy BH Steel Energia, który zaprzestaje sponsorowania zespołu.

Chcę odejść z tego klubu z podniesionym czołem. Na grę w pierwszej lub drugiej lidze nasz klub stać. Z tej strony chciałbym powiedzieć i zapewnić Delectę Bydgoszcz czy Politechnikę Warszawa, że w przypadku naszego niepowodzenia miejsce zostanie odsprzedane.

Póki co, bydgoski zespół funkcjonuje w zawieszeniu. W czwartek po południu spotyka się zarząd klubu, by ocenić przyczyny nieudanego sezonu.

Zbieramy też oferty od zawodników, oni proponują swoje warunki, my zaproponujemy swoje – wyjaśnia Marek Kaźmierczak. – W środę spotkaliśmy się z pięcioma siatkarzami i na razie każdy z nich wyraził zgodę na grę w Delekcie w przyszłym sezonie, bez względu na to, czy zagramy w PlusLidze czy tylko w I lidze. Z pozostałymi, jak i z trenerem Chudkiem spotkamy się w czwartek przed południem. Słowak jest jednym z kandydatów na trenera, ale musimy to wspólnie przemyśleć…

Autor tekstu: Marek Fabiszewski, Express Bydgoski

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę