Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy: Ol(i)ymp blisko złotego medalu

Czechy: Ol(i)ymp blisko złotego medalu

Przed rokiem srebro, teraz mają szansę na złoto. Siatkarki Olympu Praga w rywalizacji finałowej prowadzą z SK UP Ołomuniec 2:0 i od sięgnięcia po tytuł mistrzyń Czech dzieli ich tylko jedno zwycięstwo. Walka o brązowy medal trwa.

Po gładkiej wygranej w pierwszym secie wydawało się, że zawodniczki ze stolicy Czech pewnie będą zmierzały po kolejne zwycięstwo w wielkim finale. Niesione dopingiem publiczności miejscowe siatkarki wyrównały straty i w trzeciej partii mecz rozpoczął się od nowa. Trzecia odsłona meczy to gra punkt za punkt do stanu 27:27, wtedy siatkarki z Ołomuńca blokiem zatrzymały Havlíčková, następnie wygrywając setbola.

Idąc za ciosem, miejscowe kolejną partię rozpoczęły od wysokiego „C”. Siatkarki z Północnych Moraw prowadziły w tym secie 6:1, 12:7, 16:11, wtedy do głosu doszły prażanki, zdobywając dziesięć punktów z rzędu (21:16) i wygrywając tego seta 25:20. Porażka w czwartej partii wyraźnie odbiła się na grze podopiecznych trenera Teplý w tie-breaku, które nie podjęły już walki przegrywając 7:15.

Następne spotkanie obu zespołów zaplanowano w najbliższą sobotę w Pradze. Niewykluczone, że właśnie wtedy poznamy nowe mistrzynie Czech.

SK UP Ołomuniec – Olymp Praga 2:3

(19:25, 25:18, 29:27, 20:25, 7:15)

stan rywalizacji: 0:2

Składy:

Ołomuniec: Gregorová, Chalcarzová, Nachmilnerová, Mátlová, Dedíková, Piňosová, Maléřová (L) oraz Langová, S. Janečková

Olymp Praga: Chroustovská, Pyšková, Sládková, Havlíčková, Jakubšová, Brejchová, Háječková (L) oraz Duspivová, Kočiová, Šmídová.

W meczu o brąz stan rywalizacji wyrównały siatkarki z Prostejova, które w Brnie gładko pokonały miejscowe Kralove Pole w trzech setach.

Královo Pole Brno -VK Prostějov 0:3

(20:25, 23:25, 19:25)

stan rywalizacji: 1:1