Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Z Dynama Kazań do Skry

Z Dynama Kazań do Skry

Giovanni Foppa będzie w nowym sezonie odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne mistrzów Polski. Zastąpi Marcello Magiarellę. Wszystko wskazuje, że PGE Skra zmieni nie tylko skład, ale i część sztabu trenerskiego.

Dotychczas za treningi ogólnorozwojowe odpowiadał Magiarella, który przyjechał do Bełchatowa razem z Danielem Castellanim. Jednak Argentyńczyk w drugim sezonie pracy w bełchatowskim zespole coraz gorzej znosił rozłąkę z rodziną i ojczyzną. Dlatego przed Final Four wyjechał do domu. Wrócił przed spotkaniami o złoty medal mistrzostw Polski. Zadecydował jednak, że nie zostanie w Skrze na kolejny rok.

Szefowie klubu z Bełchatowa niezbyt długo szukali jego następcy – znaleźli go w Kazaniu. Foppa od trzech lat pracuje z aktualnym jeszcze mistrzem Rosji i zwycięzcą Final Four. Według informacji „Gazety” szczegóły współpracy zostały ustalone podczas finału Ligi Mistrzów.Nowy trener od przygotowania fizycznego jest Brazylijczykiem. Ma 34 lata, a od 2005 roku pracuje w Kazaniu. W swojej karierze był oczywiście siatkarzem, ale także piłkarzem, a konkretnie uprawiał futsal. W Polsce zjawi się dopiero w sierpniu, bo dopiero wtedy bełchatowska drużyna rozpocznie przygotowania do następnego sezonu. Będzie trzecim obcokrajowcem w sztabie technicznym – po Castellanim i włoskim statystyku Fabio Stortim.

Skra to jeden z nielicznych polskich klubów siatkarskich , które korzystają z pomocy specjalisty od przygotowania fizycznego. – Specjalizacja jest już tak daleko posunięta, że pogodzenie wszystkiego jest praktycznie niemożliwe – opowiada Jacek Nawrocki, drugi trener bełchatowskiego zespołu.

Na tak wysokim poziomie o wyniku decydują szczegóły. Nie sposób, by jeden człowiek wszystko objął. Jeżeli tak jest, niektóre sprawy mogą uciec.

Podziękowali sponsorom

W poniedziałek wieczorek w hotelu Wodnik w Słoku koło Bełchatowa Skra tradycyjnie już uroczyście podsumowała sezon. Podczas bankietu władze klubu podziękowały sponsorom i wszystkim, którzy pomagali drużynie. Każdy dostał pamiątkowy puchar i dyplom. Przede wszystkim jednak uhonorowana została drużyna, która pojawiła się w komplecie. Dojechali nawet kadrowicze, którzy rano mieli w Warszawie badania, a po południu w Spale trening na siłowni. Siatkarze otrzymali prezenty od klubu, głównego sponsora, czyli PGE, władz Bełchatowa.

Wiadomo już, że dla niektórych był to ostatni dzień w Skrze, bo wiadomo już, że nie zostaną przedłużone kontrakty z Piotrem Gruszką, Danem Lewisem, Aleksem Damiao, a klubów mogą sobie szukać Robert Milczarek i Bartłomiej Neroj. Tyle że dwaj ostatni mają ważne umowy, które Skra gotowa jest wypełnić. Lecz szanse na grę mają niewielką.

Autorem tekstu jest Jarosław Bińczyk – Gazeta Wyborcza Łódź

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved