Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Poznań chce zatrzymać Gdańsk

Poznań chce zatrzymać Gdańsk

Początek finałowej odsłony rywalizacji o PLS nie był udany dla poznańskich Tygrysów. Dwa mecze w Gdańsku przekonująco wygrał (dwa razy po 3:0) miejscowy Trefl. W sporcie jednak nie raz i nie dwa przegrani wychodzili z gorszych opresji.

Podopiecznym Sławomira Gerymskiego we znaki po raz kolejny dał się Wojciech Winnik, który przed sezonem był bliski podpisania kontraktu z KS. Ostatecznie jednak wybrał ofertę gdańskiego klubu.

Nie wiem, czy on na nas mobilizuje się specjalnie. Po wyrazie twarzy raczej tego nie widać. Można nawet powiedzieć, że atakuje schematycznie, ale za to niezwykle skutecznie. W pierwszych meczach może popełnił dwa-trzy błędy. Jeśli powstrzymamy go w Poznaniu, to będziemy znacznie bliżej celu – podkreślił wczoraj prezes KS, Marian Malak.Inni siatkarze Trefla również zaimponowali formą. – Myślę, że rutyna jest po naszej stronie, dlatego mecze skończyły się tak a nie inaczej. Nasza taktyka była tak skierowana, aby grać trudną zagrywkę, utrudnić grę rywalom. Chodziło o to, aby Poznań nie zdobywał punktów przy własnej grze, by nie był w stanie atakować. Gorsze przyjęcie skutkowało błędami w ataku. Taktykę zrealizowaliśmy w stu procentach – zauważył przyjmujący Wojciech Szczurowski.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved