Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Norwegowie przygotowują się do spotkań z Czarnogórą

Norwegowie przygotowują się do spotkań z Czarnogórą

Rywalami polskich siatkarzy w eliminacjach do mistrzostw Europy w 2009 roku będą zespoły Węgier, Estonii oraz Norwegii lub Czarnogóry. Pierwszy turniej rozegrany zostanie 16-18 maja w Olsztynie, drugi 23-25 maja w Tallinie.

Najpierw jednak odbędą się preeliminacje. 6 maja Czarnogóra podejmie Norwegię, rewanż rozegrany zostanie 10 maja w Stavanger. Lepszy z tej pary dołączy do wymienionej wyżej trójki drużyn.

Trener Norwegii Dariusz Marszałek ma podobne problemy jak polscy szkoleniowcy. Nie dało się skrócić rozgrywek ligowych tak jak sobie życzył. Z kolei wielkim konkurentem siatkówki halowej w Norwegii (zupełnie odwrotnie niż w Polsce) jest plażowa odmiana tego sportu.W Czarnogórze nie będę mógł skorzystać z usług środkowego Oivinda Hordvika – powiedział Dariusz Marszałek. – Jest to niezły zawodnik, interesowało się nim Noliko Maaseik. W tym czasie będzie grać w jednym z turniejów Euro Touru. W reprezentacji wystąpi dopiero w Stavanger.

Dariusz Marszałek liczy na mocne norweskie skrzydła w postaci Geira Eithuna i Nilsa Numme. Pierwszego nie trzeba w Polsce przestawiać, grał w Asseco Resovii i Płomieniu. Drugi jest cenionym graczem w lidze fińskiej. – 1 maja lecimy do Wielkiej Brytanii i w Sheffield w ośrodku, gdzie Brytyjczycy szykują się do igrzysk olimpijskich w Londynie rozegramy mecze sparingowe – powiedział Dariusz Marszałek. – Zaplanowaliśmy trzy spotkania, może dojdzie do czwartego.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved