Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Walczą jak szalone

II liga: Walczą jak szalone

Początek starcia siatkarek BTPS-u Białystok z Jedynką Łomża był wyjątkowo ostry. Stawką jest pozostanie w II lidze, a bliżej tego celu na razie znalazły się białostoczanki. - Nie trzeba mobilizować dziewczyn na spotkania z Białymstokiem - zapewniał trener Jedynki Mirosław Skawski.

Po porażkach ze Spartą w Warszawie, zawodniczki już ochłonęły. Trzeba z nich wyciągnąć właściwe wnioski – mówili trenerzy BTPS-u Sebastian Grzegorek i Czesław Tobolski.

W derbowej walce o utrzymanie, oba zespoły wyrywają sobie zwycięstwo dosłownie z rąk. Już pierwszy set pokazał jak będzie wyglądać walka o zachowanie drugoligowego statusu. Od mocnego uderzenia zaczęły łomżanki prowadząc 6:0. Gospodynie odrabiały straty, aż w końcu zdobyły minimalną przewagę (22:21). W zaciętej końcówce BTPS nie wykorzystał trzech setboli, Jedynka – czterech. Przy piątej szanse gości Emilia Sekutowska z BTPS-u, atakując dotknęła siatki.

Końcówka drugiej partii potoczyła się odwrotnie. To Jedynka najpierw zniwelowała straty z 14:18 do remisu. W decydującym momencie łomżanki popełniły jednak błąd w rozegraniu akcji i na tablicy wyników pojawił się remis w setach.

Gospodynie poszły za ciosem, a właściwie to ich rywalki straciły pewność siebie. Podopieczne Mirosława Skawskiego zaczęły w prosty sposób gubić punkty, po nieudanych atakach czy nieporozumieniach. BTPS nie musiał się za bardzo wysilać by triumfować w trzeciej odsłonie. Jedynka tylko na moment zbliżyła się na punkt (14:13) przegrywając tą partię do 18.

To nie koniec emocji i nerwów.

W połowie czwartego seta Agnieszka Chomutnik rozstrzelała zagrywką białostoczanki Martę Sasimowicz i Annę Korol i łomżanki bez trudu doprowadziły do tie-breaka. Tu wygrywały już 6:1 i 11:8, ale niepotrzebnie poczuły się zwyciężczyniami, co spowodowało dekoncentrację i błędy. – Szybkie prowadzenie rozprężyło zespół – mówił Skawski.

BTPS, z Karoliną Mróz na czele, odrobił straty i wygrał do 12.

AZS BTPS Białystok – Jedynka Łomża 3:2

(29:31, 25:23, 25:18, 17:25, 15:12)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0

Skład:

AZS BTPS: M. Korol, Sekutowska, A. Korol, Piwko, Mróz, Parchowska, Obacz (libero) oraz Właszczuk, Dąbrowska, Szulborska, Sasimowicz

Jedynka: Skowrońska, Karpińska, Surawska, Lencka, Chomutnik, Sobolewska, Śleszyńska (libero) oraz Zaleska, Lubińska.

Kolejny mecz już w środę, 23.04 w Białymstoku w hali II LO przy ul. Narewskiej. Początek o godzinie 19.

źródło: wspolczesna.pl