Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Żaliński: Zaciskam zęby i dalej do pracy

Wojciech Żaliński: Zaciskam zęby i dalej do pracy

Reprezentacja polskich siatkarzy rozpoczęła przygotowania do majowych kwalifikacji olimpijskich. Z kadrą Raula Lozano po raz pierwszy w karierze trenuje przyjmujący Jadaru Sport Radom Wojciech Żaliński

Radosław Olchowski: W niedzielę badania lekarskie w Warszawie, a od poniedziałku ćwiczycie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Jakie masz odczucia z pobytu i treningów z najlepszymi polskimi siatkarzami?

Wojciech Żaliński: Wszystko jest w porządku. Atmosfera jest odpowiednia. Nam nie pozostaje nic innego, jak tylko wykonywać zalecenia selekcjonera. Wszystko jest poukładane, wiemy, co mamy robić.Czy na zgrupowaniu zaliczyłeś już typowo siatkarski trening?

Na razie uczestniczyłem w treningach siłowo-biegowych, po których pot lał się ze mnie strumieniami. Dostaliśmy mocno w kość i muszę przyznać, że długo po zakończeniu zajęć czułem zmęczenie. Jestem jednak pewien, że fizycznie wytrzymam obciążenia. Jeśli chodzi o trening siatkarski, to z utęsknieniem czekam na pierwsze zajęcia. Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy budować siłę i wytrzymałość. W tym czasie nie zabraknie treningów na boisku. Później mamy przenieść się ze Spały do Olsztyna, gdzie planowane są gry sparingowe.

Na zgrupowanie kadry nie dojechał Robert Prygiel. Z kolei Mariusz Wlazły przez najbliższy tydzień ma wyleczyć anginę. Masz świadomość, że obecnie jesteś jedynym atakującym na obozie w Spale?

Tak, choć nie powinno to być większym problemem. Postaram się pokazać jak najlepiej w gronie wybrańców trenera Lozano.

Czeka cię trzytygodniowy pobyt na obozie kadry. Trzeba mieć końskie zdrowie, by to wytrzymać…

Nie mam wątpliwości, że czeka mnie harówka, ale jak już wspomniałem, nie zamierzam w żaden sposób odpuszczać. Zaciskam zęby i dalej do pracy. Zresztą będziemy mieli wolne weekendy, które będę starał się wykorzystać na odpoczynek i regenerację sił.

Więcej w Gazecie Wyborczej

Rozmawiał Radosław Olchowski

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved