Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pro A: Czy złoto zostanie pod Wieżą Eiffla?

Pro A: Czy złoto zostanie pod Wieżą Eiffla?

Rozgrywki w niemal wszystkich ligach wchodzą w decydującą fazę. We francuskiej Pro A na placu boju o złoto pozostały już tylko dwie drużyny: Stade Poitevin VB Poitiers oraz P.U.C. Paris Volley.

Stade Poitevin VB Poitiers w półfinale zmierzył się z najlepszą drużyną rundy zasadniczej, AS Cannes Volley-Ball. Pierwsze spotkanie zakończyło się dopiero po tie – breaku i miało niezwykle zacięty przebieg. Świadczyć o tym może drugi set, który zakończył się wynikiem 33:31 dla Cannes.

Drugi mecz, z wyjątkiem czwartej partii, był bardzo wyrównany. Także i w tym spotkaniu górą byli zawodnicy Poitiers.AS Cannes – Poitevin VB Poitiers 2:3

(25:20, 33:31, 26:28, 17:25, 9:15)

Poitevin VB Poitiers – AS Cannes 3:1

(23:25, 25:22, 25:21, 25:14)

Stan rywalizacji : 2 :0 dla Poitevin VB Poitiers

awans: Poitevin VB Poitiers


W drugim półfinale zmierzyły się ekipy P.U.C. Paris Volley i Tourcoing VB. W odróżnieniu od konfrontacji drużyn z Cannes i Poitiers , pierwszy mecz nie przyniósł zbyt wielu emocji. Zawodnicy Tourcoing VB popełniali wiele błędów, przez co, pomimo w miarę wyrównanej gry w pozostałych elementach, nie potrafili nawiązać wyrównanej walki. Jedynie w pierwszej partii postawili przeciwnikom trudne wymagania, ale pomimo to przegrali 30:28.

Drugie spotkanie miało już zupełnie inny przebieg. Zawodnicy Tourcoing VB zdawali sobie sprawę, że to dla nich ostatnia szansa na odzyskanie szans na złoto. Mobilizacja poskutkowała i pierwszy set padł ich łupem. Kolejna partia, choć bardzo zacięta, należała tym razem do zawodników z Paryża, którzy triumfowali także w kolejnej. Po wygranej Tourcoing VB w czwartym secie, o losach meczu zadecydować miał tie – break. Podobnie jak całe spotkanie, był on bardzo zacięty. Ostatecznie jednak ze zwycięstwa w nim cieszyli się zawodnicy ze stolicy Francji, którzy tym samym awansowali do finału Pro A.

P.U.C. Paris Volley – Tourcoing VB 3:0

30:28, 25:22, 25:20)

Tourcoing VB – P.U.C. Paris Volley 2:3

(25:20, 23:25, 22:25, 25:21, 12:15)

Stan rywalizacji : 2 :0 dla P.U.C. Paris Volley

awans: P.U.C. Paris Volley


Już w sobotę pierwszy mecz finałowy. Po rundzie zasadniczej wyżej sklasyfikowani byli zawodnicy Paris Volley, którzy wywalczyli drugie miejsce. Dwie pozycje niżej znajdował się ich rywal – Poitevin VB Poitiers. Wydawałoby się zatem, że to drużyna z Paryża będzie faworytem spotkania. Oba zespoły spotkały się w tym sezonie dwukrotnie i stan rywalizacji wynosi 1:1. W meczu 7. Kolejki Poitevin VB Poitiers zwyciężyło 3:1, a w kolejce 20., po jednostronnym spotkaniu, zdecydowanie lepsi byli zawodnicy Paris Volley. dodatkowego smaczku dodaje fakt, iż będzie to rewanż za zeszłoroczny finał. Wtedy to, po dwóch wygranych (3:2 i 3:1) ze złota cieszyli się zawodnicy Paris Volley.

Zobacz również:

Tabela i wyniki Pro A mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved