Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kazimierz Pietrzyk: Polaryzacja LigiPlus

Kazimierz Pietrzyk: Polaryzacja LigiPlus

- Sprawy w polskiej klubowej siatkówce idą w niepokojącym kierunku - mówi prezes Zaksy Kędzierzyna-Koźla Kazimierz Pietrzyk. - Wygląda na to, że LigaPlus w sezonie 2008/09 zostanie mocno spolaryzowana. Będą trzy-cztery silne zespoły, a reszta słabsza.

Nie wiem czy powstanie przepaść między tymi grupami, ale budżety najsilniejszych zespołów będą dwa lub nawet dwa i pół raza większe. W takich warunkach tym drugim będzie trudno sprostać czołówce – dodał

Jak podkreślił Kazimierz Pietrzyk rynek jest mocno rozhuśtany i niespokojny. Dochodzące słuchy mówią o cenowym szaleństwie. Tradycyjnie numerem pierwszym będzie PGE Skra Bełchatów – powiedział prezes Zaksy. – Na pewno nie odpuści Mlekpol AZS Olsztyn. Rośnie w siłę Asseco Resovia Rzeszów. Tajemnicą poliszynela są możliwości tego klubu. Na pewno silny będzie Jastrzębski Węgiel. Mówi się o poważnych możliwościach Trefla Gdańsk, ale jak na razie wszystko to są informacje bez potwierdzenia.Z Zaksą kontrakt podpisał Jakub Novotny. Niemiec Eugen Bakumowski wyraził chęć pozostania. Do dogadania są szczegóły. Z zawodnikami będziemy prowadzić rozmowy po weekendzie majowym – powiedział prezes kędzierzyńskiego klubu. – Sądzę, że w połowie w zespole mogą zajść zmiany, ale jak będzie przekonamy się niebawem.

Kontrakty najlepszych zawodników na pewno wzrosną. W LidzePlus pojawi się dwóch-trzech zagranicznych graczy z najwyższej półki – powiedział Kazimierz Pietrzyk. – Zagra kilku o zbliżonych umiejętnościach.Z przekonaniem Kazimierza Pietrzyka zgadza się szef częstochowskiego klubu Konrad Pakosz. Kontrakty za najlepszych zawodników na pewno wzrosną – powiedział. – Powodów jest co najmniej kilka ale najważniejsze z nich to niewielka liczba zawodników gwarantujących określony, wysoki poziom, duże ambicje kilku klubów na osiągnięcie w krótkim czasie znaczących sukcesów, wykorzystanie przez czołowych zawodników dobrej koniunktury.

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa zebrał w minionym sezonie bardzo dużo pochwał. Zdobył Puchar Polski i został wicemistrzem kraju. Chcemy konkurować z czołowymi zespołami LigiPlus na boisku – powiedział Konrad Pakosz. – Konkurowanie na rynku transferowym nie jest celem samym w sobie, gdyż nie ma żadnej gwarancji, że wydanie ogromnych pieniędzy na kontrakty przełoży się na wynik sportowy. Przykładów w minionym sezonie było co najmniej kilka.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved