Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel szuka siatkarzy na nowy sezon

Jastrzębski Węgiel szuka siatkarzy na nowy sezon

Ledwie skończyły się rozgrywki Polskiej Ligi Siatkówki, a czołowe kluby już zaczynają się zbroić na nowy sezon. Czy Piotr Gruszka, Paweł Woicki, Zbigniew Bartman lub Brazylijczyk Rafael Redwitz będą teraz grać dla Jastrzębskiego Węgla?

Najważniejsza wiadomość dla klubu to – jak już informowaliśmy – przedłużenie kontraktu o kolejny rok z włoskim trenerem Roberto Santillim.

Według naszych informacji, dwuletnią umowę z mistrzem Polski Skrą Bełchatów ma podpisać jeden z czołowych graczy ligi i pierwszoplanowa postać JW Dawid Murek. – Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy Dawid u nas zostaje, czy nie. Zawodnikowi została przedstawiona oferta i wciąż czekamy na jego odpowiedź – unika komentarza dyrektor sportowy klubu Zdzisław Grodecki. Z samym siatkarzem nie udało nam się skontaktować.W drużynie z Jastrzębia jest jeszcze kilka innych kluczowych pozycji do obsadzenia. Przesądzone jest odejście bułgarskiego rozgrywającego Nikolaja Iwanowa. Kto mógłby go zastąpić? Na giełdzie są dwie kandydatury: najlepszy rozgrywający i MVP ekstraligi francuskiej, Brazylijczyk Rafael Redwitz (Paris Volley) oraz mający za sobą świetny sezon Paweł Woicki z Wkręt-Metu AZS Częstochowa. – Przyznaję, że jesteśmy nimi zainteresowani. Brazylijczyka śledzę od dwóch lat, a Woickiego chce połowa polskich klubów – śmieje się Grodecki. – Mamy budżet na poziomie środka ligowej tabeli – dodaje prezes klubu Sławomir Kozłowski.

Na pozycji przyjmującego najgłośniej mówi się o kadrowiczu Piotrze Gruszce, któremu skończył się kontrakt ze Skrą. Nie bez znaczenia może być fakt, iż w Jastrzębiu występuje jego serdeczny przyjaciel – Bułgar Ewgeni Iwanow. On jednak uzależnia podpisanie nowej umowy od ustalenia przez związek liczby obcokrajowców w składzie drużyn. Na tę pozycję brany jest też pod uwagę wyróżniający się gracz ligi tureckiej Zbigniew Bartman (Halkbank Ankara). Jego błyskotliwą grę dostrzegł trener kadry Raul Lozano, powołując go na tegoroczną Ligę Światową. – Ja pierwszy odkryłem talent Zbyszka, biorąc go jeszcze do kadry kadetów – chwali umiejętności przyjmującego dyrektor Grodecki. Kategorycznie jednak zaprzecza, że JW chciałby pozyskać „w pakiecie” również klubowego kolegę Bartmana, środkowego reprezentacji USA Davida Lee.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved