Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar chce trzech zawodników Płomienia

Jadar chce trzech zawodników Płomienia

Siatkarze Jadaru Radom rozjechali się na niemal dwutygodniowy odpoczynek. Działacze rozpoczynają pracę przed kolejnym sezonem. Aż trzech zawodników Płomienia Sosnowiec ma szansę na grę w kolejnym sezonie w Jadarze.

Tadeusz Kupidura, prezes radomskiego klubu, tonuje atmosferę „zakupów”, twierdząc, że najpierw trzeba zgromadzić pieniądze, dopiero myśleć o podpisywaniu kontraktów na kolejny sezon. Przez najbliższe dni siatkarze będą odpoczywać. Na zajęciach spotkają się dopiero po długim majowym weekendzie.

Kontrakty obowiązują zawodników do końca czerwca. Wiadomo już jednak, że dwóch zawodników nie powróci po 10-dniowym urlopie. Libero Premysl Obdrzalek oficjalnie pożegnał się z zespołem i kibicami w czasie piątkowego, przegranego meczu z Płomieniem. Marco Liefke wyjechał „po angielsku”. – Niemiecki atakujący nie spełnił naszych oczekiwań – przyznaje Kupidura. – Podjęliśmy decyzję, aby nie wracał po przerwie. Nie zamierzamy przedłużyć z nim kontraktu.



Prezes również wybiera się na krótki odpoczynek, co nie oznacza, że klub pogrąży się w letargu. Trwają rozmowy z potencjalnymi sponsorami, którzy mogliby zwiększyć budżet radomskiego klubu. – Chcemy dysponować kwotą pomiędzy 2,5 a 3 miliony złotych. Wtedy zaczniemy podejmować decyzje kadrowe. Z niektórymi zawodnikami rozmawialiśmy, w przypadku innych jeszcze czekamy – tłumaczy prezes.

W kadrze radomian większości zawodników kontrakty kończą się w tym roku. Wśród nich są Marcin Kocik, Adam Nowik, Grzegorz Kokociński, Jarosław Macionczyk i Piotr Lipiński. Nie wiadomo, czy wszyscy zagrają w kolejnym sezonie. – Dla Macionczyka zawsze znajdzie się miejsce w Jadarze – podkreśla Kupidura. – Bardzo go cenię i szanuję. Szanuję również prawa zawodników, którym kończą się kontrakty i szukają nowego pracodawcy.

Wśród ewentualnych kandydatów do gry na pozycji rozgrywającego prezes widzi Słowaka Michała Masnego z Płomienia Sosnowiec. Masny nie jest jedynym zawodnikiem sosnowieckiej drużyny, który znalazł się w kręgu zainteresowań działaczy radomskiego klubu. Oprócz niego w szeregach Jadaru chętnie widziani byliby atakujący Marcin Grygiel i środkowy Grzegorz Kosok.

Działacze radomskiego klubu chcą jednak działać z przyjętym planem. W pierwszej kolejności zajmują się budżetem, następnie podejmą decyzję odnośnie szkoleniowca, a dopiero później kompletowaniem kadry. Wśród trenerów oprócz obecnego Wojciecha Stępnia pojawiają się nazwiska także innych. Rastislav Chudik z Delecty Bydgoszcz i Mirosław Zawieracz z Płomienia zdaniem prezesa nie są najpewniejszymi kandydatami.

Zarówno jeden, jak i drugi trener są wolni, ale jest wielu innych, którzy także szukają zajęcia. Na dziś nie mamy jednego „mocnego” kandydata – dodaje Kupidura.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved