Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gierczyński w Resovii

Gierczyński w Resovii

Po sześciu latach gry w Częstochowie Krzysztof Gierczyński zmienia klub. Od nowego sezonu 2008/2009 będzie reprezentował barwy Asseco Resovii. W klubie działacze nie chcą do końca potwierdzić tej informacji.

Skoro zawodnik tak mówi, to pewnie coś w tym jest. Jesteśmy praktycznie już dogadani i pozostało nam tylko kilka drobnych szczegółów, ale dopóki kontrakt nie został podpisany, to nie można być niczego pewnym – mówi wiceprezes Asseco Resovii, Marek Karbarz.

Mierzący 193 cm Krzysztof Gierczyński przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski, które rozpoczęło się wczoraj w Spale. Wcześniej natomiast w Warszawie wraz z kadrowiczami przeszedł szereg lekarskich badań. Kolejnymi kandydatami do gry w klubie z Rzeszowa są dwaj inni wicemistrzowie Polski z Częstochowy, Paweł Woicki i Marcin Wika (nz. obok). Ten drugi do końca tygodnia ma dać odpowiedź, czy zgadza się na warunki, jakie zaproponowano mu w Resovii. Natomiast Woicki cały czas się waha, jaki klub wybrać: Jastrzębie, Resovię czy pozostanie w AZS Częstochowa.W Rzeszowie kontrakty na kolejny sezon przedłużyli Serbowie: Ivan Ilić i Aleksandar Mitrović, którzy wyjechali w minioną niedzielę do swojego kraju, oraz Krzysztof Ignaczak, który wraz z kadrą rozpoczął przygotowania w Spale.

Ważne kontrakty z Resovią mają: Paweł Papke, Piotr Łuka, Tomasz Józefacki, Łukasz Perłowski, Michał Kaczmarek, Tomasz Kusior, Tomasz Kozłowski i Karel Kvaśnicka, choć z tym ostatnim klub rozwiąże umowę.

Gunia pod znakiem zapytania

Nie wiadomo, czy z wypożyczenia do Skry Bełchatów nie powróci Dawid Gunia (może się tak stać, jeśli mistrzowie Polski rozwiążą umowę z Radosławem Wnukiem). Jednak w jego przypadku kolejne wypożyczenie nie wchodzi już w rachubę, bo nie zezwalają na to przepisy, które mówią: – zawodnik związany z klubem ligi zawodowej ważnym kontraktem, może w okresie obowiązywania kontraktu reprezentować barwy innego klubu nie dłużej niż przez okres jednego roku, pod warunkiem osiągnięcia stosownego porozumienia przez zawodnika oraz oba zainteresowane kluby (czasowe zezwolenie na grę w innym klubie).

Nadal nie wiadomo, czy zostanie w Resovii na kolejny sezon Ihosvany Hernandez Rivera. Środkowy rodem z Kuby udowodnił, że jest wartościowym graczem i na pewno byłby przydatny w kolejnym sezonie.

Do większej rewolucji kadrowej zatem w ekipie Asseco Resovii nie dojdzie, co wydaje się być dobrym posunięciem i drogą do zbudowania jeszcze mocniejszej ekipy.

Działacze Asseco Resovii cały czas czekają na decyzję władz PLS co do liczby obcokrajowców w przyszłym sezonie. Wszystko wskazuje jednak na to, że w rozgrywkach PLS 2008/2009 w kadrze meczowej (wpis do protokołu) drużyn PLS znajdzie się miejsce tylko dla trzech obcokrajowców, co oznacza, że w przypadku zakontraktowania czwartego obcokrajowca ten będzie zmuszony oglądać spotkania z wysokości trybun.

Resovia chce zakończyć kompletowanie składu jeszcze w tym tygodniu. W sobotę odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej i zarządu klubu, które podsumują sezon i starania wzmocnienia drużyny. Jak informuje oficjalna strona Resovii, Krzysztof Ignaczak, libero reprezentacji Polski przedłużył kontrakt z naszym klubem na kolejne 3 lata.

Nieoficjalnie mówi się, że Resovia interesuje się także Marcinem Wiką z Częstochowy i grającym w Turcji Zbigniewem Bartmanem. Chrapkę na obu tych świetnych graczy mają jednak inne kluby.

źródło: nowiny.pl, super-nowosci.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved