Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Florian Kilama: Paryż jest bardzo podobny

Florian Kilama: Paryż jest bardzo podobny

- To dla nas znakomity sezon i jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się tak daleko dojść. A może on być jeszcze lepszy jeśli pokonamy Paris Volley - przyznaje Florian Kilama, najlepszy zawodnik Stade Poitevin Poitiers w tym sezonie.

Jak ocenisz waszą postawę w meczach z Cannes?

To były niezwykle ciężkie spotkania, które udało nam się wygrać dzięki grze zespołowej i lepszej psychice. Gra Cannes opiera się na umiejętnościach poszczególnych zawodników, podczas gdy my bazujemy na naszej zespołowości.W rundzie zasadniczej dwukrotnie ulegliście drużynie z Paryża…

To prawda, ale play – off to już zupełnie inna rywalizacja. Co do ostatniego meczu to byliśmy zaraz po Final Four Challenge Cup i byliśmy „wykończeni” turniejem (Stade Poitevin Poitiers zajęło w Rzeszowie trzecie miejsce). To dla nas znakomity sezon i jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się tak daleko dojść. A może on być jeszcze lepszy jeśli pokonamy Paris Volley.

Zostałeś wybrany przez waszych kibiców najlepszym zawodnikiem Stade Poitevin Poitiers. Czy to do czegoś zobowiązuje?

Oczywiście. Kiedy otrzymujesz taką nagrodę, chcesz się odpłacić za nią. Muszę jednak jeszcze podziękować moim kolegom z drużyny i trenerom, dzięki którym bardzo rozwinąłem swoje umiejętności. Teraz jednak skupiamy się tylko nad tym, co mamy zrobić w najbliższy weekend.

Znasz bardzo dobrze drużynę Paris Volley bo kilka sezonów temu sam tam grałeś. Co musicie zrobić, żeby ich pokonać?

Musimy grać dokładnie i rzetelnie, bo to ekipa bardzo podobna do naszej. To bardzo dobry zespół o znakomitych warunkach fizycznych, który co najważniejsze tworzy drużynę. Bez wątpienia ważną rolę w niej odgrywają Rafaël Redwitz i Jiri Novak. My z kolei musimy dobrze przyjmować bo ich atutem jest zagrywka, którą szybko mogą ustawić sobie grę.

Imię i nazwisko:  Florian Kilama
Data urodzenia:  29 marca 1982
Miejsce urodzenia: Francja Saint-Louis, Francja
Wzrost:      184 cm
Waga:       88 kg
Pozycja:      przyjmujący
Zasięg w ataku:  342 cm
Zasięg w bloku:  304 cm

źródło: inf. własna, lnv.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved