Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Pliński: Forma? To zadanie trenera

Daniel Pliński: Forma? To zadanie trenera

Siatkarze stawiają pierwsze kroki na drodze do Pekinu. Dziś w Spale odbyły się pierwsze siatkarskie treningi wybrańców Raula Lozano. Przed nimi morderczy sezon. - Najważniejsze, że na razie większość z nas jest zdrowa - mówi Daniel Pliński, środkowy reprezentacji.

Już w maju Polaków czekają trzy turnieje – najpierw dwa eliminacji do mistrzostw Europy, a pod koniec miesiąca kwalifikacje olimpijskie w Portugalii. Na tym nie koniec czerwiec i lipiec to Liga Światowa, a w sierpniu – miejmy nadzieję – zagrają na Igrzyskach w Pekinie.

To pytanie pojawia się przed każdym sezonem reprezentacyjnym, ale w przypadku tego sezonu jest ono szczególnie ważne. Jak ze zdrowiem twoim i twoich kolegów?Daniel Pliński: – Dziękuje bardzo. Ze zdrowiem jak zawsze, raz gorzej raz lepiej. Po trudnym sezonie ligowym każdy ma jakieś tam kłopoty, ale myślę, że nikt nie będzie narzekał. Jeśli coś dolega to się podleczymy podczas obozu. Co oczywiście nie oznacza, że nie będziemy ciężko trenować, bo przecież czeka nas ciężki sezon, który mamy nadzieję zakończy się udanym turniejem w Pekinie.

Pytaliśmy o zdrowie, bo wiadomo, że jak ono jest to formę można wypracować.

To prawda zdrowie jest najważniejsze. Potem potrzebne jest szczęście, a na końcu są umiejętności. Bo bez zdrowia i szczęścia, nawet duże umiejętności nie wystarczą. Z tym zdrowiem może nie jest idealnie, ale też nie jest tak źle, by nie trenować.

Tak napiętego sezonu to chyba jeszcze nie mieliście. Najpierw dwa turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw Europy, potem eliminacje olimpijskie, następnie Liga Światowa i na koniec – mamy nadzieję – Igrzyska. Cztery szczyty formy będzie trudno przygotować.

Na szczęście ja się nad tym zastanawiać nie muszę. To zadanie trenera. Myślę, że trenerzy dopracowali wszystkie szczegóły i znajdą jakiś złoty środek.

Ale nie da się ukryć, że najważniejsze są najpierw kwalifikacje w Portugalii, a później same Igrzyska.

Igrzyska to najważniejsza dla każdego sportowca impreza. Najlepsza forma ma przyjść najpierw na eliminacje, a potem na turniej olimpijski. Mamy nadzieję, że to się uda, choć w sporcie naprawdę trudno cokolwiek przewidzieć.

Jak będą wyglądać wasze przygotowania?

Jak zwykle dużo czasu spędzimy w Spale. Oby tylko przyniosło to upragniony efekt, czyli awans do Igrzysk, a potem… potem się zobaczy.

* Kacper Merk i Łukasz Starowieyski (Gazeta Wyborcza)

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved