Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > BKS Aluprof i Farmutil Piła przed decydującym starciem

BKS Aluprof i Farmutil Piła przed decydującym starciem

Już jutro dowiemy się, który z zespołów BKS Aluprof Bielsko-Biała czy Farmutil Piła dołączy do Muszynianki Fakro Muszyna i walczyć będzie o tytuł Mistrza Polski za sezon 2007/2008. Po czterech rozegranych meczach mamy remis 2:2.

Zespoły w tej fazie rozgrywek walczą do trzech zwycięstw. Pierwszy mecz w Bielsku-Białej dość gładko wygrały gospodynie jednak już dzień później lepsze okazały się pilanki. Ambitna gra zawodniczek Farmutilu spowodowała iż po dwóch spotkaniach był remis. Następne dwa pojedynki odbyły się w Pile. Tegoroczny zdobywca Pucharu Polski wygrał w sobotę u siebie i przed niedzielnym spotkaniem był zdecydowanym faworytem. Jednak pierwsze dwa sety podcięły skrzydła podopiecznym Jerzego Matlaka. Co prawda w trzeciej partii udało im się wygrać, a w czwartym odjechać rywalkom na pięć punktów, jednak ostatecznie tą odsłonę i cały mecz wygrały przyjezdne, doprowadzając tym samym do remisu. MVP została wybrana Natalia Bamber, która była wyróżniającą się zawodniczką w zespole BKS-u.

Zatem decydujące starcie rozpocznie się w środowy późny wieczór. Pierwszy gwizdek kibice w Bielsku-Białej usłyszą o godzinie 20.30. Emocji na pewno nie zabraknie. Obie drużyny zapowiadają walkę do końca. Trudno wskazać zdecydowanego faworyta, choć atut własnej hali przemawia za BKS-em. Jednak podopieczne trenera Matlaka znają tą halę bardzo dobrze i potrafią na niej wygrywać. O czym przekonali się kibice w rundzie zasadniczej, kiedy to po „pięciosetówce” lepsze okazały się pilanki. Wydaje się, że kadrowo mocniejsze są bielszczanki, jednak młodej i ambitnej drużyny z Piły nie należy lekceważyć, przecież to zdobywca Pucharu Polski.Zwycięzca tego spotkania nie będzie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż już w najbliższy weekend rozpocznie batalię o złoty medal z Muszynianką Fakro Muszyna.

BKS Aluprof Bielsko – Biała – Farmutil Piła

Początek spotkania o godzinie 20.30

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved