Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: BTPS i Jedynka walczą o utrzymanie w II lidze

II liga: BTPS i Jedynka walczą o utrzymanie w II lidze

Siatkarki BTPS-u Białystok i Jedynki Łomża w środę przystąpią do rywalizacji o 9. miejsce w II lidze, które daje jeszcze możliwość walki o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej.

Rywalizacja toczy się do trzech wygranych, a zwycięzca zyska prawo grania o pozostanie z zespołem wyłonionym z III ligi. Przegrany żegna się z II ligą. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Białymstoku, w sali II LO przy ul. Narewskiej. Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 18, a w środę o 19.

Białostoczanki były blisko zapewnienia sobie utrzymania już wcześniej. Ale w pierwszej rundzie walki o pozostanie w II lidze przegrały pięciomeczowy bój 2:3 ze Spartą Warszawa, mimo że prowadziły już 2:0.Dziewczyny były trochę podłamane, ale to już za nami – mówi Sebastian Grzegorek, trener BTPS-u. – Teraz już nie mamy wyjścia, musimy pokonać tę przeszkodę, bo myśli o spadku nie dopuszczamy do siebie.

Łomżanki mogą mieć przewagę psychiczną, gdyż w rundzie zasadniczej dwukrotnie wygrały z BTPS-em. – Tamte mecze już się nie liczą – uważa Mirosław Skawski, trener Jedynki. – W kobiecej siatkówce jest tak, że jedna nieudana piłka może zupełnie odwrócić przebieg meczu. Na pewno nie poddamy się, będziemy walczyć.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved