Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy: Finałowy play-off Serie A kobiet bez Polek

Włochy: Finałowy play-off Serie A kobiet bez Polek

W trzecim meczu półfinałowego play-off, między Desparem Perugia oraz Foppapedretti Bergamo, zdecydowała się kwestia awansu do finału. Po zwycięstwie Desparu w tie-breaku na parkiecie "Foppy", Despar i Scavolini Pesaro są w finale.

Zatem pomimo tego, że w półfinałowej rywalizacji mieliśmy dwa zespoły z polskimi zawodniczkami w składzie (Asystel Novara – Katarzyna Skowrońska-Dolata i Foppapedretti Bergamo – Milena Rosner i Katarzyna Gujska), w finałowej rozgrywce nie zobaczymy żadnej Polki. Przypomnijmy, że Asystel nie sprostał w półfinale Scavolini Pesaro. „Foppa” zaś dzisiaj przegrała z Desparem, już drugi raz w tie-breaku, w tegorocznym półfinale Serie A.

Królową parkietu, przynajmniej dla fanów Desparu, była w dzisiejszym meczu zdobywczyni 27 punktów dla tej drużyny – Mirka Francia. Simona Gioli zdobyła 21 punktów, Antonella del Core – 20, a Hanka Pachale – 18.Dla niepocieszonych porażką gospodyń, Angelina Gruen punktowała 24 razy, zaś 17 „oczek” zdobyła Valentina Arrighetti. Katarzyna Gujska nie pojawiła się na parkiecie, a wchodząca na zmiany Milena Rosner zdobyła tylko 1 punkt dla „Foppy”.

półfinałowy play-off Serie A:

Foppapedretti Bergamo – Despar Perugia 2:3

(25:21, 18:25, 26:24, 15:25, 12:15)

Stan rywalizacji: 1:2 i awans Desparu do finału

W finałowej batalii spotkają się zespoły Scavolini Pesaro i Desparu Perugia. Despar jest obrońcą tytułu z poprzedniego sezonu.

Zobacz również:

Rywalizacja w Serie A kobiet w sezonie 2007/08

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it, Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved