Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Massimo Barbolini trenerem reprezentacji Włoch do 2010 roku

Massimo Barbolini trenerem reprezentacji Włoch do 2010 roku

Włoska federacja siatkówki przedłużyła kontrakt ze szkoleniowcem reprezentacji kobiet, Massimo Barbolinim. Będzie z nią pracował do 2010 roku, gdy rozgrywane będą kolejne mistrzostwa świata

Kobiecą reprezentację Włoch Massimo Barbolini objął we wrześniu 2006 roku przed rozpoczęciem europejskiej kwalifikacji Grand Prix 2007. Nominacja ta była związana z odejściem Marco Bonitty (trener mistrzyń świata z 2002 roku), który popadł w konflikt z grupą czołowych zawodniczek. Pod kierownictwem Massimo Barboliniego Włoszki zdobyły w 2007 roku mistrzostwo Europy oraz Puchar Świata.Massimo Barbolini ur. w 1964 roku i z zespołami Serii A pracował od 1994 roku. Zanim został trenerem reprezentacji Włoch przez dziesięć lat prowadził drużynę z Perugii. Z tym klubem wygrał Ligę Mistrzyń, zdobył trzy inne europejskie puchary oraz rozliczne trofea na Półwyspie Apenińskim.

Po odejściu w 2006 roku ze stanowiska trenera kadry kobiet Polski Andrzeja Niemczyka kandydatura Massimo Barboliniego była rozpatrywana jako jego następcy.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved