Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lubow Sokołowa: Oczekujemy poważnej walki

Lubow Sokołowa: Oczekujemy poważnej walki

- Finał rywalizacji o mistrzostwo Rosji przypomina walkę o tytuł w innych krajach. Do gry stają dwie wyrównane drużyny - mówiła przed pierwszym meczem kapitan Zariecza, Lubow Sokołowa. - Nie wykluczam, że będzie pięć spotkań finałowych.

Nie wiemy na ile szczera była wypowiedź najlepszej siatkarki Europy w 2006 roku, a ile było w tych słowach kurtuazji. Dwa pierwsze spotkania raczej wskazują, że walka o mistrzostwo Rosji zakończy się znacznie szybciej. W piątek Zariecze pokonało zespół Marii Liktoras Dynamo Moskwa 3:0 (25:22, 25:20, 25:22).

Reprezentantka Polski zdobyła osiem punktów. Gospodynie grają bez swojej podstawowej rozgrywającej Iriny Żukowej. Doznała ona kontuzji w półfinale ze Spartakiem w Omsku.Dzień później Zariecze wygrało również w sposób, który nie podlegał dyskusji 3:1 (25:19, 25:15, 23:25, 25:16). – Oczekujemy poważnej walki – mówiła przed play-off Lubow Sokołowa. Może doczeka się w trzecim i ewentualnym czwartym spotkaniu w hali Dynama. Z drugiej strony wszystkie zawodniczki, a szczególnie kadrowiczki wyrażały życzenie, że dobrze byłoby gdyby finał nie składał się z pięciu meczów. – Wszystkie jesteśmy już mocno zmęczone tym sezonem, a niebawem czekają nas przygotowania do igrzysk olimpijskich – mówiły.

W drużynie Zariecza kontuzjowaną Ukrainkę Żukową zastąpiła Anna Matijenko. – Nasza gra nie zależy tylko od tego kto występuje na tej pozycji – mówi Lubow Sokołowa. – Oczywiście są różnice w technice gry między jedną a drugą. Obie jednak rozgrywają według tego samego schematu. Dlatego też pozostałym zawodniczkom nie jest trudno przestawić się.

Przed pierwszym spotkaniem finału, poproszony o ocenę możliwości poszczególnych drużyn, trener reprezentacji Rosji Giovanni Caprara stwierdził, że więcej indywidualności oraz lepsze poszczególne formacje ma Dynamo.

Tak np. mówił o bloku i zagrywce. – Blok jest bardzo silnym punktem ekipy trenera Leonida Zajko – powiedział. – W trakcie rozgrywek Dynamo w tym elemencie prezentowało się znacznie lepiej niż Odincowo. Boję się, że po kontuzji Żukowej przewaga Dynama na bloku będzie jeszcze większa. Moskiewski klub ma najlepsze zagrywające w superlidze – Gamowa, Tom i Godina. W całych rozgrywkach zdobyły asami blisko czterdziestu punktów. W Zarieczu tym elementem może przeciwstawić się tylko Sokołowa.

źródło: lkslodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved