Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Remis w rywalizacji Farmutilu Piła i Aluprofu Bielsko-Biała

LSK: Remis w rywalizacji Farmutilu Piła i Aluprofu Bielsko-Biała

Zespół Aluprofu Bielsko-Biała pokonał Farmutil Piła 3:1. Dzięki temu stan rywalizacji wyrównał się, a o awansie do ścisłego finału LSK zdecyduje piąte spotkanie, na boisku w Bielsku-Białej.

W niedzielnym meczu w Pile kluczowy okazał się pierwszy set zakończony niecodziennym wynikiem 35:37. Przegrywając już 21:23, pilanki zdołały wtedy odrobić straty. Zablokowały Natalię Bamber, co w tym meczu wcale nie było proste, a atakiem w antenkę 23. punkt dała im Jolanta Studzienna. Pilanki szansę te jednak wypuściły, choć miały kilka piłek setowych.

Ten set był decydujący nie tylko ze względu na psychikę i morale siatkarek. Partia trwała 45 minut, co znacznie nadwątliło siły zawodniczek. Okazało się, że trwający prawie dwie i pół godziny mecz lepiej wytrzymały zawodniczki Aluprofu.

W ich szeregach koncertowo w ataku grała momentami Bamber. Po słabszym początku i kłopotach z odbiorem później znakomicie spisywała się Paulina Maj. Jedna z piłek, którą wygarnęła z trybun niemal zza stanowiska sędziego głównego, wzbudziła niedowierzanie. Jakim cudem udało się jej zakręcić piłką tak, by przeszła jeszcze na pilską stronę siatki?

Przy stanie 0:2 siatkarki Farmutilu wzięły się mocno do pracy. Skutecznie ustawiały blok, atakowały i wygrały kolejną partię. W czwartym secie bielszczanki odrobiły straty na 23:23 i nie wypuściły już szansy z rąk. Kilka słabiej przemyślanych piłek posłała wtedy rozgrywająca Katarzyna Skorupa – dotąd spisująca się wręcz znakomicie.

Dla nas ten mecz był walką o życie. Po dwóch wygranych setach wyszłyśmy na parkiet nie do końca skoncentrowane. Całe szczęście, że potrafiłyśmy odwrócić losy czwartego seta, w którym przegrywałyśmy już 14:19 – cieszyła się rozgrywająca BKS-u Milena Sadurek.

Piąty, decydujący mecz odbędzie się w środę w Bielsku-Białej.

Farmutil Piła – Aluprof Bielsko-Biała 1:3

(35:37, 15:25, 25:22, 24:26)

Stan rywalizacji play-off: 2:2

Farmutil: Skorupa, Kaczorowska, Bednarek, Szełuchina, Teixeira, Kosmatka oraz Kuehn-Jarek (libero), Chojnacka, Sieradzan, Manikowska

Aluprof: Sadurek, Studzienna, Staniucha-Szczurek, Gajgał, Bamber, Ciaszkiewicz oraz Maj (libero), Jaszewska, Strządała, Kaczmar