Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Muszynianka-Fakro Muszyna zagra o złoty medal

LSK: Muszynianka-Fakro Muszyna zagra o złoty medal

W czwartym spotkaniu fazy play-off o miejsca 1-4 zespół Muszynianki-Fakro Muszyna pokonał gładko 3:0 Winiary Bakalland Kalisz, dzięki temu zagra w finale rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet.

Gospodynie od początku wzięły się do gry i ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Tylko w drugim secie Muszynianka na chwilę się zdekoncentrowała. – Dziewczyny za szybko zaczęły się cieszyć – podsumował Bogdan Serwiński. Muszynianka jednak szybko się obudziła i pewnie pokonała rywalki. W trzeciej partii poszło już gładko i gospodynie cieszyły się z awansu do finału.

W niedzielę całe spotkanie rozegrała Śrutkowska. – Lepiej rozumie się ze środkowymi – tłumaczył trener Muszynianki. Szkoleniowiec był tak zadowolony z gry swoich zawodniczek, że w niedzielę nie przeprowadził żadnej zmiany. – Dziewczyny bardzo dobrze zrealizowały założenie taktycznie. Byliśmy lepsi w każdym elemencie – podsumował.To dwa różne mecze – ocenił trener Muszynianki Bogdan Serwiński. – W sobotę moje podopieczne zagrały zbyt nerwowo, mecz był szarpany, nierówny. W nocy z soboty na niedzielę w sztabie trenerskim doszło więc do burzy mózgów i postanowiono dokonać zmiany na newralgicznej pozycji – rozgrywającej. Izabelę Bełcik zastąpiła Agnieszka Śrutowska. – Trzeba była czymś zaskoczyć rywalki – tłumaczył Serwiński. – One były przygotowane na to, że zagra Bełcik. A tymczasem Agnieszka spisała się świetnie. Była głównym autorem naszego sukcesu. Już na porannym rozruchu widziałem, że zespół funkcjonuje jak należy.

Zespół z Muszyny zrealizował plan minimum – awans do finału – ale nie zamierza na tym poprzestać. – Srebro to piękny kolor, jednak złoto podoba mi się jeszcze bardziej – śmieje się trener Serwiński. Niepocieszony był za to Igor Prielożny. – Moje zawodniczki nie wytrzymały ciśnienia.

Muszynianka-Fakro Muszyna – Winiary Bakalland Kalisz 3:0

(25:14, 25:20, 25:22)

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 3:1 dla Muszynianki.

Zobacz również:

LSK – wyniki fazy play-0ff

źródło: gazeta.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved