Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: MKS Dąbrowa Górnicza zagra o piąte miejsce

LSK: MKS Dąbrowa Górnicza zagra o piąte miejsce

Zawodniczki MKS-u Dąbrowa Górnicza zwyciężyły gładko ekipę Stali Mielec 3:0. Dzięki temu dąbrowianki zagrają o piąte miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet, z Energą Gedanią Gdańsk.

Mieleckie siatkarki do spotkań z rywalkami z Dąbrowy Górniczej przystąpiły co prawda osłabione, ale tylko w niewielkim stopniu usprawiedliwia je to. Zawiodły kibiców po raz kolejny w tym sezonie.

Brak kontuzjowanych Karoliny Olczyk oraz Eweliny Dązbłaż był w mieleckiej drużynie bardzo widoczny i szansa na piąte miejsce oraz grę w europejskich pucharach uciekła bezpowrotnie.

Wczorajszy pierwszy set miał wyrównany przebieg tylko do drugiej przerwy technicznej, na którą zespoły zeszły przy prowadzeniu mieleckich siatkarek 16:14. Ale później już było źle, a nawet bardzo źle i gospodynie przegrały tę partię do 21. W drugim i trzecim secie mielczanki starały się walczyć, ale w grze zespołu z Dąbrowy Górniczej widać było pewność i wyrachowanie, czemu akurat naszym siatkarkom zabrakło.

Przegraliśmy, bo zespół jest po prostu za słaby. Kontuzje, które w ostatnim czasie nas dopadły, też przyczyniły się do porażki w rywalizacji z Dąbrową, która dziś rozjechała nas środkiem – mówił po niedzielnym meczu Roman Murdza, trener Stali. – Celem jednak na ten sezon było utrzymanie, i to się nam udało zrealizować – dodał.

Stal Mielec – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3

(21:25, 19:25, 16:25)

Stan rywalizacji play-off: 2:1 dla MKS Dąbrowa Górnicza.

Stal: D. Wilk, A. Wilk, Dutkiewicz, Łukaszewska, Skorupa, Niedźwiecka – Banecka (libero), Peret, Koleva

MKS: Matyjaszek, Lis, Wysocka, Wilczyńska, Białobrzeska, Sieczka – Tkaczewska (libero), Czerwińska