Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > K. Gierczyński: Dogadałem się z Resovią

K. Gierczyński: Dogadałem się z Resovią

Po pięciu latach gry w Częstochowie Piotr Gacek odchodzi z Wkręt-Metu. W niedzielę podpisał dwuletni kontrakt z PGE Skrą Bełchatów. Blisko odejścia jest także Krzysztof Gierczyński.

O tym, że Gacek jest na liście życzeń mistrzów Polski, informowaliśmy kilkakrotnie. Transfer był przesądzony, bo Skra, planując zatrudnienie Hiszpana Miguela Angela Falasci (i zatrzymanie Janne Heikkinena i Stephane Antigi), potrzebowała dobrej klasy libero z kraju. Wczoraj informacja o podpisaniu kontraktu z Gackiem pojawiła się na oficjalnej stronie bełchatowskiego klubu.

Piotr dzwonił do mnie, żeby przekazać swoją decyzję – mówi prezes AZS-u Konrad Pakosz. – Miał od nas propozycję, ale ta z Bełchatowa była lepsza finansowo, a być może i sportowo. Rozstaliśmy się w zgodzie. Będziemy szukać jego następcy. Mamy na liście trzech zawodników i wkrótce kogoś wybierzemy.Odejście Gacka może być początkiem rozbioru częstochowskiej drużyny. Po świetnym minionym sezonie gracze Wkręt-Metu nie narzekają na brak ofert. Jedną nogą w Resovii Rzeszów jest Krzysztof Gierczyński, a atrakcyjne finansowo propozycje z innych klubów otrzymali także Marcin Wika i Paweł Woicki.

Dogadałem się z Resovią i można powiedzieć, że jestem blisko odejścia do Rzeszowa – przyznaje Gierczyński. – Nic więcej nie powiem.

Zobacz również:

Karuzela Transferowa 2008/2009

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved